Polski dług publiczny rośnie w oczach. Już wkrótce przekroczy astronomiczną kwotę biliona złotych, a wtedy… rozpocznie się przyjęcie w centrum Warszawy. 

Do życia należy podchodzić z dystansem – z takiego założenia najwyraźniej wychodzą pomysłodawcy imprezy, która ma „uczcić” osiągnięcia polityków. Nie chodzi oczywiście jedynie o tych rządzących obecnie, a wszystkich którzy przez lata przyczynili się do zadłużania Polski.

– Gdy rząd nieustannie zwiększa wydatki i wprowadza kolejne projekty takie jak mieszkanie+ czy 500+, równocześnie zapewnia nam podatki+ oraz rekordowy deficyt budżetowy i w efekcie rosnące zadłużenie. To dług+.

Niedługo Polska osiągnie okrągłe BILION złotych długu publicznego. Gdy dług publiczny będzie wynosił 999 mld złotych, spotkamy się w centrum Warszawy i rozpoczniemy odliczanie. Przewidujemypopcorn, pizzę, świeczki, czapeczki urodzinowe i inne akcesoria. Pogratulujemy w tej wielkiej chwili naszym zdolnym rządzącym. Zapraszamy serdecznie, niezależnie od przynależności politycznej.

Wstępne szacunki mówią, że nasze szampany wystrzelą za ok 20 dni. Zapraszajcie znajomych i bądźcie w gotowości, by pokazać rządzącym, że nie damy sobie zatkać ust pieniędzmi, które nie są ani ich, ani nasze, ale są ciężarem, który targać będziemy wszyscy, a w przyszłości także nasze dzieci, wnuki i prawnuki.
„Sztuką jest rządzić w ten sposób, żeby deficyt nie rósł, a gospodarka się rozwijała” Jarosław Kaczyński 9 lipca 2014– czytamy na stronie wydarzenia, którym zainteresowanych jest już kilkaset osób.

– Na taki sam pomysł wpadł już mój znajomy jakieś 2 lata temu, ale do bilionowego długu było jeszcze dość daleko.. Rok temu ktoś inny też o tym mi mówił, a dziś Mateusz Rybacki wraz z Bartłomiejem Rogozinskim również wpadli na pomysł, by pogratulować rządzącym takiego okrągłego wyniku. Skoro tyle osób niezależnie wpada na ten sam pomysł, to ktoś musi to zrealizować. Z uwagi na to, że mam kilka doświadczeń z organizacją zgromadzeń publicznych, postanowiłem pomóc, szczególne, że inicjatorzy to aktywni społecznie, ale niepełnoletni jeszcze ludzie.

 Z czym będzie pizza? To niespodzianka, ale z pewnością nie będzie na kredyt –  – powiedział nam Przemysław Zawadzki, jeden z organizatorów akcji.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

Zobacz również


bh