Nowoczesna przeżyła spektakularny debiut, po czym za sprawą licznych wpadek wyjątkowo gwałtownie traciła elektorat. Bez wątpienia słynny wyjazd na Maderę i lapsusy językowe Ryszarda Petru odbijają się na sondażach. Dlatego lider Nowoczesnej odsuwa się w cień.

Wiemy już, kto może go zastąpić. W partii jest jedna posłanka, która zdecydowanie wybija się na tle innych działaczy. Z wykształcenia jest prawniczką i dlatego największe emocje wzbudzają w niej zmiany, jakie PiS wprowadza w sądownictwie. Często daje się im ponieść. Stąd przezwisko, jakie nadali jej złośliwi – „myszka agresorka”.

Mowa oczywiście o Kamili Gasiuk-Pihowicz. Posłanka od początku istnienia partii znajdowała się w jej pierwszym szeregu. Ostatnio coraz częściej pojawia się w mediach. Jest jedną z głównych oponentek ustawy autorstwa PiS o Sądzie Najwyższym.

Najnowszym dowodem na to, że Gasiuk-Pihowicz może zająć miejsce Ryszarda Petru jest jej ostatnie wystąpienie w Sejmie. Posłanka zabrała głos zaraz po słynnym, emocjonalnym przemówieniu Jarosława Kaczyńskiego.

Robicie drugi raz ten sam błąd. Ograniczacie debatę publiczną tutaj, w polskim parlamencie i ona przenosi się na ulicę, to jest wasza wina to, co się dzieje – krzyczała z mównicy posłanka.

Eksperci nie mają wątpliwości, że to właśnie ona zastąpi Ryszarda Petru, który dla dobra partii coraz częściej odsuwany jest z dala od telewizyjnych kamer.

https://www.youtube.com/watch?v=MUXIjamthew

...

Zobacz również