Już wiadomo, kto zastąpi Szyszkę!

Już wiadomo, kto zastąpi Szyszkę! Źródło: Fot. Wikimedia Commons (PiS)

Minister Jan Szyszko bez wątpienia jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w rządzie Beaty Szydło. Jego zamiłowanie do polowań oraz decyzje związane z wycinką Puszczy Białowieskiej od miesięcy elektryzują krajową opinię publiczną. Jak się jednak okazuje, wkrótce prawdopodobnie realnie straci on prestiżowe stanowisko. Wiadomo już także, kto najpewniej go na nim zastąpi.

Według ustaleń dziennikarzy "Wprost" stanowisko szefa resortu środowiska obejmie Jadwiga Emilewicz reprezentująca Porozumienie, któremu przewodzi Jarosław Gowin. Początkowo spekulowało się także, że będzie ona jego kandydatką w wyborach na prezydenta miasta Krakowa. - Myślę, że uspokoiłaby sytuację w ministerstwie środowiska, które jest w tragicznym stanie po demolce Szyszki. W porównaniu z nią, to ten minister odpada w przedbiegach - stwierdził na temat polityk Jerzy Meysztowicz, poseł Nowoczesnej.

Przede wszystkim ma swoje zdanie

Kim jednak jest prawdopodobna następczyni Szyszki? Emilewicz ma 43 lata, pochodzi z Krakowa. Kończyła II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego oraz uzyskała dyplom Uniwersytetu Jagiellońskiego. W swojej karierze pełniła funkcje wykładowcy Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera, kierownika Muzeum PRL-u w Nowej Hucie, wiceministra w resorcie rozwoju pod kierownictwem Mateusza Morawieckiego oraz wiceprezesa Porozumienia. - Nie sądzę, by mogła być marionetką. Ona ma swoje przekonania, należy do osób, które dyskutują na argumenty. Jest w stanie przekonać do swoich racji. Ale słucha, nie jest tak, że ma jakąś idée fixe i nie ogląda się na opinię dokoła i chce je zrealizować. Wie, czego chce, jest ambitna i potrafi też dopiec. Wykazuje się determinacją i wolą walki - opowiedział o niej także dziennikarzom naTemat.pl Meysztowicz. - Poczekajmy z tym, jak będzie wyglądała rekonstrukcja rządu, jeszcze kilka tygodni. (...) Jestem osobą, która opiera się na faktach, a faktem jest, że na razie pełnię funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju. Faktem jest też, że nie jestem kandydatką na szefową resortu ochrony środowiska - powiedziała sama Emilewicz, jednak osoby spotykane w politycznych kuluarach mają całkowicie inną opinię na ten temat.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News