Jesteśmy już po oficjalnej deklaracji Beaty Szydło. Wiadomo, że nastąpią wielkie zmiany w rządzie. Najciekawsze jest to, co niebawem zacznie robić obecna jeszcze premier. 

Wczoraj wieczorem cała Polska dowiedziała się o decyzji najwyższych władz Prawa i Sprawiedliwości. Beata Szydło poda się do dymisji, a kandydatem na premiera państwa został Mateusz Morawiecki, wcześniej odpowiedzialny za resort finansów. Teraz już wiadomo, czym zajmie się Szydło po rekonstrukcji.

Minister bez resortu

Była premier nie spadnie ze świecznika. Dostanie funkcję wicepremiera i dalej będzie miała wpływ na rządy w państwie. Co więcej, zostanie ministrem bez teki do spraw społecznych.

– W związku z tym pani premier złożyła na ręce Komitetu Politycznego rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji. Ta rezygnacja została przez Komitet Polityczny przyjęta. Uważamy, że – decyzją Komitetu Politycznego – Beata Szydło powinna w dalszym ciągu pełnić ważną, eksponowaną funkcję w polskim rządzieNatomiast na stanowisko premiera Komitet Polityczny wysunął kandydaturę pana wicepremiera Mateusza Morawieckiego– ogłosiła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Źródło: rmf24.pl

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy


Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków

...

Zobacz również

Zobacz również