Od kilku dni na ulicach dużych i małych polskich miast trwają manifestacje przeciwko zmianom w sądownictwie, które chce przeprowadzić Prawo i Sprawiedliwość. Teraz wiadomo już także, co nastąpi po nich.

Znana z naprawdę bezpośredniego, szokującego często języka posłanka PiS Krystyna Pawłowicz najnowszym postem na Facebooku zadziwiła opozycję oraz jej zwolenników. Wyliczyła w nim bowiem działaczom PO oraz Nowoczesnej przypadki ich zachowań, za które… „pójdą siedzieć”.

– Będzie siedzieć za pobłażanie przestępczym układom bezkarnie łupiącym nas w czasie waszych rządów. Za kłamstwa smoleńskie i okradanie ludzi z ich własności nieruchomości, za niewykonywanie przez was waszych „psich” urzędniczych obowiązków. Będziecie „siedzieć” za ten terror i nienawiść, które wprowadzacie na polskie ulice i do różnych instytucji, za karalne groźby, naciski i zastraszanie legalnie działających urzędników i funkcjonariuszy, za namawianie, by wymawiali posłuszeństwo swym polskim przełożonym. Jesteście zwykłymi zdrajcami Polski i niszczycie ją „za karę”, że Polacy was odrzucili i nie możecie już na zasobach naszej Ojczyzny ze swymi zagranicznymi wspólnikami dłużej pasożytować – napisała bezpośrednio Pawłowicz. Odwołała się więc nie tylko do przeszłości, ale także teraźniejszości. Wskazała, że organizowanie i udział w codziennych protestach także powinien być wyborem karanym prawnie.

– To NIE MY, Polacy „będziemy siedzieć”, ale to MY POLACY was i wasze zdrady naszego państwa uczciwie osądzimy. Sprawiedliwie. Tak więc panowie Schetyna, Neumann i wasza reszta oraz antypolskie bojówki, na nic się zda, że dziś złodziej krzyczy „łapaj złodzieja”, na nic wasze zastraszanie Polaków i groźby. Przygotujemy procesy. BĘDZICIE SIEDZIEĆ! Ciężko na to zapracowaliście – dodała  Pawłowicz.

Zdziwieni prawdopodobnie aż tak stanowczą opinią politycy opozycji oraz jej zwolennicy nie odnieśli się jeszcze w konkretny sposób do serii oskarżeń i gróźb. Sprawa posta nie przejdzie jednak zapewne przez polską scenę polityczną bez echa.

...

Zobacz również