Już niedługo, bo 4 października, swoją premierę będzie miał film o Januszu Korwin-Mikke, który jako pierwsza taka produkcja został sfinansowany jedynie z darowizn.

Zadania nakręcenia filmu o kontrowersyjnym polityku podjął się reżyser Tomasz Agencki, który w rozmowie z mediami zapowiedział, że jego produkcja będzie jedną z najbardziej niepoprawnych w tym roku.

To postać barwna. Z jednej strony jest znienawidzony, z drugiej uwielbiany. Niewiele osób pozostaje obojętnych. W zależności od tego, która grupa podjęłaby się realizacji filmu, mogłaby to być laurka albo karykatura. Pomyślałem, że może warto zanurkować w temacie – powiedział Agencki.

Sam Korwin-Mikke oznajmił, że jest zadowolony z tego, że taki film powstał, bo to oznacza o zapotrzebowaniu na takie produkcje. Polityk nie chciał dawać dłuższych komentarzy na ten temat, bo jak sam wyjaśnił, jeszcze nie widział filmu.

Film „Korwin – The Movie” będzie miał swoją premierę 4 października w kinie Kijów w Krakowie i pięć dni później w warszawskim kinie Luna. Produkcja w całości została sfinansowana z darowizn, które można było wpłacać na portalu polakpotrafi.pl.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: korwinthemovie.pl/radio zet

Zobacz również