Już nie tylko w Polsce. Tak zagraniczne media mówią o Macierewiczu

Już nie tylko w Polsce. Tak zagraniczne media mówią o Macierewiczu

Kontrowersje, jakie narastają wokół kolejnych decyzji rządu PiS, już dawno przekroczyły granice naszego kraju. Kolejne poczynania polskich władz szeroko komentują już zagraniczne media. Na ich celowniku najczęściej ląduje natomiast Antoni Macierewicz.

Zagraniczne stacje zwłaszcza szeroko komentują walkę władz Polski o przejęcie kontroli nad sądownictwem. Nie zapominają też o kolejnych wpadkach wizerunkowych władz Polski na arenie międzynarodowej. Program pierwszy niemieckiego radia publicznego, Deutschlandfunk postanowił przyjrzeć się natomiast aferze w Wojsku Polskim.

Obszerny materiał w tej sprawie przygotował Florian Kellerman, który na Macierewiczu nie pozostawił suchej nitki. Konflikt ministra z oficerami Wojska Polskiego nazwał "przerażającym", a kolejne dymisje określił mianem "upływu krwi". Poruszono też temat młodego współpracownika ministra - Misiewicza - wokół którego zamieszanie określono "ośmieszającym polskie władze".

 - Według sondaży, minister obrony Antoni Macierewicz jest najmniej lubianym członkiem rządu. Jednak jako bliski zaufany prezesa rządzącego PiS Jarosława Kaczyńskiego mocno siedzi w siodle. Jego polityka szkodzi jednak armii coraz bardziej. Z tego powodu wielu szanowanych generałów opuściło służbę - podaje niemiecki radiowiec.

Kellerman nie ma też wątpliwości, że chaos w polskiej armii doprowadzić może do utraty wiarygodności naszego kraju w oczach NATO i odsunięciu w organizacji na boczny tor. Wypowiadający się dla Kellermana polscy eksperci nie mają wątpliwości, że działalność Macierewicza cieszy zagraniczne wywiady, które w trakcie tak gwałtownych przetasowań w wojsku z łatwością mogą podsunąć swoich szpicli.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News