Już nie tylko samochodem. Uber chce podbić przestworza

Już nie tylko samochodem. Uber chce podbić przestworza Źródło: źródło: pexels.com, pixabay.com

Każdy z nas słyszał już o Uberze. Zrzeszeni dzięki mobilnej aplikacji kierowcy gotowi są podwozić ludzi swoimi własnymi samochodami za pieniądze. Oferta Ubera zdobyła niemały rozgłos na świecie jednych do siebie przekonując, innych - wręcz odwrotnie. W Brazylii startuje właśnie program, który ma przenieść Ubera na całkiem inny poziom.

Firma ma potężne ambicje dotyczące jej nowego pomysłu. Uber chce bowiem rozszerzyć swoją ofertę. Klienci mieliby być transportowani już nie tylko przez kierowców w samochodach z charakterystycznym logiem. Firma zamierza wznieść się w powietrze. I to dosłownie.

W Sao Paulo, jednym z największych brazylijskich miast, przez kolejny miesiąc będzie testowany program, który, jeśli się pójdzie po myśli władz firmy, w przyszłości ma zostać wprowadzony w innych krajach. Uber chce bowiem umożliwić swoim klientom transport helikopterem.

W Sao Paulo działać będą cztery takie śmigłowce będące w stanie przewieźć po cztery osoby każdy. Testy Ubercopterów są nie bez powodu przeprowadzane w brazylijskim mieście. W Sao Paulo bowiem takie podróżowanie jest dość popularne, ale drogie. Uber ma zamiar spopularyzować tę formę komunikacji. Cena za przelot wynosić ma od 18 do 80 dolarów.

To, że Uber nie zamierza się ograniczać tylko do samochodów, udowodnione zostało już w ubiegłym roku. Wtedy to w USA  i kilku krajach świata wprowadzono możliwość podróżowania UberBoatami. Łodzie Ubera pozwalają na przepłynięcie niedużych odległości na wodzie za stosunkowo niskie ceny.

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News