Kryzys migracyjny w Europie nie ustaje, choć stopniowo zmniejsza się skala napływu ludzi do jej wybrzeży. Sytuacja od samego początku nie podobała się środowiskom prawicowym, które występują przeciwko pomysłowi osiedlania przybyszów z Afryki i Bliskiego Wschodu w krajach europejskich. Niespodziewanie próby zatrzymania łodzi przemierzających Morze Śródziemne podjęła się włoska mafia.

Z inicjatywy mafiozów z Południa Włoch powstała nowa paramilitarna organizacja, zajmująca się zwalczaniem nielegalnego przemytu ludzi do Europy. Odniosła już pierwszy sukces, który odbił się szerokim echem wśród monitorujących sytuacje na morzu między dwoma kontynentami. Zanotowany przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji w Genewie, zaczynający się od lipca spadek w ilości przybywających do Europy migrantów ma być właśnie zasługą mafii. Według nieoficjalnych informacji działalność bojówki spowodowała spadek na tym polu niemal o 50 procent.

Obóz organizacji znajduje się w Sabatrze, mieście położonym kilkadziesiąt kilometrów na zachód od Trypolisu, stolicy Libii. To z tego miasta miało wypływać najwięcej imigrantów, teraz ruch ten prawie że zahamowano. Innym powodem, dla którego powoli spada ilość uciekinierów z Północnej Afryki, jest działalność jednego z dwóch rządów libijskich (w kraju panuje wojna domowa), który nie patrzy przychylnym okiem na odpływ obywateli terenu, nad którym proklamuje władze.

źródło: polskieinformacje.pl

...

Zobacz również

Najbardziej przerażające fakty o ISIS [ZOBACZ!]