Syryjscy imigranci przyjadą do Polski
Wiadomości Pikio - 10 Lipca 2015

Już dzisiaj pierwsi imigranci z Syrii przylecą do Polski

Dwa dni temu wiceminister spraw wewnętrznych, Piotr Stachańczyk zadeklarował, że Polska przyjmie 2 tysiące zagranicznych imigrantów. Już dziś mają przyjechać pierwsi z nich.

Za kilka godzin do naszego kraju zawitają Syryjczycy. Mowa o pięćdziesięciu rodzinach, które przybędą dziś samolotami do Warszawy. Łącznie będzie to około 157 osób. Rodziny te nie wpisują się w stereotyp imigrantów-dżihadystów, którzy przybywają do Europy i chcą narzucać prawo szariatu. Syryjscy imigranci, którzy trafią do Polski uciekli z Bliskiego Wschodu z racji swej religii. Są chrześcijanami i mogli w Syrii zapłacić za to życiem. Na temat decyzji, że Polska przyjmie 2 tysiące imigrantów wypowiedział się przewodniczący PSL, Janusz Piechociński:"Jestem zdziwiony, że w tym trybie nie tylko uzyskuje opinia publiczna informacje – tylko że w tym trybie w ogóle procedujemy. Przypomnę, że nie tak dawno, niecałe dwa tygodnie temu pani premier jechała na szczyt europejski ze strategią, że Polska będzie bronić nie tego mechanizmu dzielenia, ale każde z państw członków UE podejmie własną ocenę sytuacji i ewentualnie samo sobie przypisze limit i których uchodźców".W sumie Komisja Europejska zgodziła się na przyjęcie około 60 tysięcy imigrantów. 40 tysięcy osób znajdujących się już w obozach na terenie południowej Europy i 20 tysięcy w obozach poza Starym Kontynentem.Polub pikio.pl by być na bieżąco!
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News