Już dziś wyjątkowo rzadkie zjawisko na niebie. Wpłynie na nasze zachowanie

Już dziś wyjątkowo rzadkie zjawisko na niebie. Wpłynie na nasze zachowanie Źródło: fot. Flickr

Dzisiejszej nocy nie tylko wyjątkowe rzeczy wydarzą się w Kościele katolickim, ale również na niebie. Będziemy mieli okazję obserwować niezwykle rzadkie zjawisko. Wpłynie ono na nasze zachowanie.

Dzisiejszej nocy na niebie będziemy mogli obserwować pełnię niebieskiego księżyca, zwaną Blue Moon. Jest to niezwykle rzadkie zjawisko, które może mieć duży wpływ na nasze zachowanie. Blue Moon to określenie drugiej pełni księżyca, występującej w jednym miesiącu. Takie zjawisko występuje średnio raz na 2,5 roku. Jest nawet angielskie powiedzenie “once in a blue moon”, które oznacza, że coś zdarza się niezwykle rzadko.

Dziś na niebie widoczny będzie Blue Moon

Większość miesięcy w roku ma po prostu jedną pełnię. Pierwszą w tym miesiącu można było podziwiać 2 marca, kolejna, czyli własnie blue moon będzie własnie. Ten rok jest wyjątkowy, ponieważ niebieski księżyc mogliśmy już w nim oglądać, a było to również 31 z tym, że stycznia. Takiej sytuacji nie było od 1999 r., a kolejna ma się zdarzyć dopiero w październiku 2020 r. Naukowcy zgodnie twierdzą, że podczas pełni organizm człowieka może różnie reagować. Czasem pojawia się bezsenność, a czasem bardzo intensywne sny lub nawet silne pobudzenie seksualne i znaczna nerwowość. Z kolei ubywający Księżyc podobno sprzyja robieniu przetworów. Miejmy nadzieję, że ta noc mimo wszystko upłynie spokojnie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. DNO! Zamachowska ŻERUJE na śmierci dziecka męża
  2. „Rudy i mściwy”. Wiadomości TVP o Tusku przeszły same siebie
  3. Ogromny, jadowity pająk w bananach?! Biedronka się tłumaczy
Źródło: turystyka.wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News