Juventus zmieni trenera! Kto nowym szkoleniowcem Wojciecha Szczęsnego?

Juventus zmieni trenera! Kto nowym szkoleniowcem Wojciecha Szczęsnego? Źródło: YouTube - signoraingiallorosso

Juventus nieoczekiwanie zakomunikował, że w tym sezonie doczekamy się zmiany trenera, w związku z czym najbliższe miesiące z pewnością będą bardzo ciekawe. Wojciech Szczęsny będzie mieć nowego szkoleniowca.

Juventus oficjalnie potwierdził za pośrednictwem mediów społecznościowych, że po zakończeniu tego sezonu w ekipie mistrza Włoch dojdzie do zmiany trenera. Massimiliano Allegri nie został zwolniony, jednak zdecydował się na odejście z klubu w porozumieniu z zarządem. Nie jest to niczym dziwnym, bo musiało ważne zmiany były nieuniknione. Wiele osób spodziewało się takiego scenariusza.

Już teraz rozpoczęły się spekulacje na temat tego, kto w przyszłym sezonie zasiądzie na ławce trenerskiej bianconerich. Pierwsze doniesienia wskazują na bardzo nietypowe nazwiska, które już niebawem mogą zostać potwierdzone. Juventus z pewnością w najbliższym czasie przejdzie prawdziwą rewolucję, więc możemy spodziewać się również zmian w kadrze drużyny.

Juventus zmieni trenera po zakończeniu sezonu

O możliwej zmianie trenera nie mówiło się głośno. Nie jest to nic dziwnego, w końcu drużyna osiągnęła sukces w postaci mistrzostwa Włoch. Większość osób spodziewała się jeszcze przynajmniej krajowego pucharu oraz sukcesu w Lidze Mistrzów. Tam jednak lepszy okazał się Ajax Amsterdam, który wyeliminował Włochów już w ćwierćfinale. To zostało odebrane jako wielka wpadka turyńczyków.

Dla mistrza Włoch kolejne sukcesy na krajowym podwórku nie są obecnie niczym niezwykłym, bo drużyna ma zdecydowanie największy potencjał kadrowy i kolejne mistrzostwa są w zasadzie nie sukcesem, lecz obowiązkiem. Inaczej jest w Lidze Mistrzów, która już od wielu lat pozostaje jedynie marzeniem. Miało się ono spełnić po przyjściu Cristiano Ronaldo, a zamiast tego doszło do kompromitującej wpadki.

Juventus może zatrudnić niespodziewanego kandydata

Poznaliśmy już pierwsze spekulacje na temat tego, kto może zostać nowym szkoleniowcem mistrzów Włoch. Głośno mówi się o Maurizio Sarrim, który jeszcze niedawno prowadził Napoli, największego rywala Juventusu. Problemem są jednak jego niewielkie sukcesy. Innym kandydatem jest Erik ten Hag, holenderski szkoleniowiec młodego pokolenia, który staje się gorącym nazwiskiem na rynku.

Póki co sam Holender zaprzecza wszelkim plotkom, jednak dopiero za jakiś czas okaże się, czy ostatecznie będzie on skłonny odmówić Juventusowi. Do tej pory nie zgłaszał się po niego tak wielki klub.

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News