Juventus zapewnił sobie mistrzostwo Włoch, sukces Wojciecha Szczęsnego!

Juventus zapewnił sobie mistrzostwo Włoch, sukces Wojciecha Szczęsnego! Źródło: Wikipedia

Juventus zdobył dziś trzy punkty i dzięki temu już teraz może świętować kolejne zwycięstwo w Serie A. Klub Wojciecha Szczęsnego sięgnie po 35. tytuł mistrzowski w historii ligi. Wiemy to po dzisiejszym zwycięstwie turyńczyków nad Fiorentiną.

Juventus mógł wywalczyć mistrzostwo już tydzień temu, gdy mierzył się ze SPAL Ferrara. Drużyna Thiago Cionka sensacyjnie sięgnęła jednak po zwycięstwo, dzięki czemu stało się jasne, że klub Wojciecha Szczęsnego z tytułu będzie mógł cieszyć się najwcześniej w spotkaniu z Fiorentiną. Wiele osób spodziewało się, że to właśnie dziś turyńczycy zdołają zapewnić sobie końcowy triumf w lidze.

Bianconeri pokonali dziś Fiorentinę 2:1, w związku z czym drugie w tabeli SSC Napoli nie ma już nawet matematycznych szans na to, by przegonić Juventus. Feta mistrzowska z pewnością nie będzie odbywała się w szampańskim nastroju, bo zaledwie kilka dni temu drużyna zawiodła oczekiwania i odpadła z Ligi Mistrzów w starciu z Ajaxem.

Juventus ponownie został mistrzem Włoch

Kibice Juventusu zaczynali się niepokoić, gdy w 6. minucie gry w Turynie Nikola Milenković wyprowadził Fiorentinę na prowadzenie szybkim golem, jednak gospodarze zachowali spokój i dalej dążyli do tego, by wygrać to spotkanie. W ich grze pojawiło się znacznie więcej luzu, gdy w 37. minucie stan spotkania wyrównał Alex Sandro.

Faworyci z minuty na minutę wyglądali coraz lepiej i już kilka minut po wznowieniu gry wyszli na prowadzenie. Samobójcze trafienie Germana Pezzelli było golem, które przypieczętowało triumf Juventusu w lidze włoskiej. Po końcowym gwizdku na murawie rozpoczęła się wielka feta.

Juventus odwrócił wynik meczu i wygrał na własnym stadionie

Rzadko zdarza się, by którakolwiek z drużyn zdobyła mistrzostwo kraju jeszcze przed Wielkanocą, co tylko podkreśla, jak wielkiego wyczynu dokonał zespół prowadzony przez Massimiliano Allegriego. Nie zanosi się na to, by dominacja bianconerich w najbliższym czasie miała się zakończyć, bo drużyna wygląda lepiej z każdym rokiem. Kibice najpewniej wkrótce będą mogli cieszyć się kolejnymi triumfami.