Niespodzianka w lidze włoskiej. Thiago Cionek zatrzymał Juventus!

Niespodzianka w lidze włoskiej. Thiago Cionek zatrzymał Juventus! Źródło: Wikipedia

Juventus miał dziś szansę zapewnić sobie kolejne mistrzostwo Włoch, jednak potrzebny był przynajmniej jeden punkt zdobyty w starciu ze SPAL Ferrara. Drużyna Thiago Cionka postawiła się faworytowi i zmieniła jego plany. Wojciech Szczęsny i spółka o mistrzostwo zawalczą w kolejnym spotkaniu.

Juventus mógł dzisiaj postawić kropkę nad i sięgając po kolejny triumf w lidze włoskiej. Wielkie świętowanie Wojciecha Szczęsnego i kolegów zostało jednak przełożone, bo świetnie spisująca się dziś drużyna SPAL zdołała zatrzymać faworytów z Turynu. W ekipie z Ferrary wystąpił również Thiago Cionek. Reprezentant Polski zaprezentował się z niezłej strony w trakcie walki o punkty.

Nikt nie spodziewał się, że jedna z najsłabszych drużyn ligi włoskiej będzie w stanie powalczyć z jednym z najlepszych zespołów świata i odebrać mu punkty na drodze do mistrzostwa Włoch. Doskonała gra całego zespołu udowodniła jednak, że warto traktować każdego przeciwnika z szacunkiem, bowiem inne zachowanie na boisku może kończyć się utratą kolejnych goli.

Juventus musi przełożyć świętowanie tytułu

Mistrzostwo Włoch dla Juventusu jest już niemal pewne. Drużyna prowadzona przez Massimiliano Allegriego prowadzi w tabeli włoskiej Serie A z przewagą aż dwudziestu punktów nad drugim Napoli i praktycznie nie ma już szans na to, by mistrzem został ktoś inny niż Juventus. Potrzebny byłby prawdziwy cud, na który się jednak nie zanosi. Dziś pojawiła się szansa na zapewnienie sobie tytułu, jednak została zmarnowana przez doskonałą postawę SPAL.

Trener Allegri w obliczu nadchodzących spotkań w Lidze Mistrzów postanowił postawić dziś na piłkarzy rezerwowych, co miało swoje przełożenie na wydarzenia boiskowe. Mistrzowie kraju nie radzili sobie zbyt dobrze, jednak w 30. minucie udało im się wyjść na prowadzenie po bramce Moise Keana. 19-latek strzelił swojego szóstego gola w ósmym meczu ligowym dla Juve i przebił pod tym względem samego Alessandro Del Piero, legendę klubu.

Juventus przegrał ze SPAL

SPAL doskonale poradziło sobie, choć w pewnym momencie przegrywało. Drużynie udało się odwrócić losy spotkania. Gole Kevina Bonifaziego i Sergio Floccariego zapewniły wygraną 2:1, przez co Juventus musi odłożyć świętowanie tytułu mistrzowskiego na kolejny tydzień.

W składzie zwycięzców pojawił się Thiago Cionek, który zebrał przyzwoite oceny za swój występ. Na ławce Juventusu pozostał Wojciech Szczęsny, polski bramkarz jest oszczędzany przez trenera w związku z meczami w Champions League. 

Następny artykuł