Niesamowity mecz w Turynie, Ajax Amsterdam w półfinale Ligi Mistrzów!

Niesamowity mecz w Turynie, Ajax Amsterdam w półfinale Ligi Mistrzów! Źródło: Wikipedia

Juventus niespodziewanie przegrał u siebie z Ajaxem Amsterdam 1:2 i odpadł z Ligi Mistrzów. Wygrana Holendrów zaskoczyła cały piłkarski świat. Nikt nie przewidywał, że drużyna pełna młodych, ambitnych zawodników jest w stanie wyeliminować faworyta do ostatecznego triumfu.

Juventus Turyn był zdecydowanym faworytem w dwumeczu z holenderskim Ajaxem Amsterdam. Co ciekawe, piłkarzom ze stolicy Holandii nikt nie dawał większych szans już w starciu z Realem Madryt, ale po fantastycznym meczu w Hiszpanii to właśnie zawodnicy Erika ten Haga awansowali do ćwierćfinału. Tam mierzyli zmierzyć się z Juventusem, drużyną z Cristiano Ronaldo i Wojciechem Szczęsnym w składzie.

W pierwszym spotkaniu w Holandii padł wynik 1:1, który był bardziej korzystny dla Włochów. W drugim spotkaniu znacznie lepiej zaprezentowali się jednak zawodnicy Ajaxu, którym udało się zatrzymać jeden z najlepszych zespołów świata. Wydawało się, że Juventus jest jednym z faworytów do zdobycia trofeum, ale jego marzenia o triumfie zostały przerwane przez utalentowanych zawodników z ligi holenderskiej.

Juventus przegrał z Ajaxem Amsterdam

Wynik 1:1 w pierwszym meczu był znacznie lepszy dla zawodników Juventusu. Wydawało się, że mistrzowie Włoch mogą być już pewni gry w półfinale Ligi Mistrzów, gdy doskonałe dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Cristiano Ronaldo. Portugalczyk uderzył bardzo mocno, w swoim stylu, pewnie wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie.

Tuż przed przerwą gola wyrównującego strzelił Donny van de Beek. Holender wpadł w pole karne i ze spokojem pokonał Wojciecha Szczęsnego. Bramkarz reprezentacji Polski nie miał najmniejszych szans przy tym doskonale wymierzonym strzale. Nie miał ich również, gdy w 67. minucie skapitulował po uderzeniu Matthijsa de Ligta.

Juventus odpadł z Ligi Mistrzów

Nikt nie spodobał się takiego scenariusza na Allianz Stadium w Turynie, jednak mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1:2. Ajax awansował tym samym do półfinału Ligi Mistrzów, co jest dla drużyny ze stolicy Holandii ogromnym sukcesem. W kolejnej fazie rozgrywek zmierzą się ze zwycięzcą z pary Manchester City - Tottenham. O ostatnie miejsce w półfinale zmierzą się dziś również Liverpool oraz Porto.