W całej Polsce siedem sklepów sieci Biedronka jest wyłączonych z zakazu handlu w niedzielę. Tymczasem dyskont przechodzi prawdziwy bunt pracowników. Twierdzą, że nie będą pracować w dworcowych Biedronkach.

Jutro prawie wszystkie sklepy sieci Biedronka będą zamknięte. Mimo tego, że zezwolenie na handel w niedzielę, to w minionym tygodniu tylko 5 sklepów było otwartych.

Biedronka przechodzi bunt pracowników, nie chcą pracować w niedzielę

Sieć dyskontów przechodzi właśnie bardzo trudny okres. Pracownicy buntują się, bo nie chcą pracować w niedzielę i nie chcą zatrudniać się w sklepach zlokalizowanych na dworcach.

Jeronimo Martins stara się opanować kryzys i proponuje pracownikom dodatkową premię do dniówki w wysokości 125 zł brutto. Wielu jednak uważa, że dodatkowe ok. 85 zł do kieszeni, nie jest wystarczającą motywacją i wolą ten dzień spędzić z rodziną.

Zgłoszenia pracowników Biedronki przeciwko pracodawcy

Do związkowców NSZZ „Solidarność ’80” wpłynęły skargi od pracowników Biedronki, którzy zostali zmuszeni do pracy w niedzielę w dworcowej Biedronce. Zapowiedzieli już, że ich skargi zostaną zgłoszone do Państwowej Inspekcji Pracy.

– Zatrudniony w Kaliszu zgłosił, że pracował od godziny 1 w nocy do 10 rano, a w Otwocku – od 00.15 do 8.15 – poinformowali na swojej stronie internetowej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zakaz handlu w niedzielę ominie słynną polską galerię handlową
  2. Biedronka: Kosmiczne zarobki prezesa. Zarabia 152 razy więcej niż…
  3. Kpisz ze szturmów na Biedronkę? No to się mocno zdziwisz

Czy Biedronki na dworcach powinny być otwarte w niedzielę?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Obraz typowego Polaka? Rodacy bezlitośnie wykpiwają swoje przywary [MEMY]


Internauci wybrali! 10 najlepszych memów od powstania internetu