Justyna Święty-Ersetić przeszła wczoraj samą siebie zdobywając dwa złote medale lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie w zaledwie 90 minut! Organizatorom imprezy nie zaimponował jednak ten wyczyn, co zdecydowanie zaskoczyło polskich kibiców, którzy stanęli w obronie upokorzonej sportsmenki.

Kończące się dziś mistrzostwa po raz kolejny pokazały siłę polskich lekkoatletów i lekkoatletek. Nasi reprezentanci na kolejnych już zawodach tej rangi uplasowali się na szczycie tabeli medalowej, wyprzedzając goszczące imprezę Niemcy i Wielką Brytanię.

Na koncie polskich sportowców znalazło się 9 medali, lecz aż 6 złotych co pozwoliło na triumf nad naszymi zachodnimi sąsiadami, którzy przy 17 medalach ogółem tylko 5 razy stawali na najwyższym stopniu podium.

Polska flaga znajduje się również na pierwszych miejscach oddzielnych klasyfikacji męskiej i żeńskiej oraz na trzecim miejscu ogólnej klasyfikacji punktowej. W skrócie, możemy być bardzo dumni z naszych lekkoatletów i liczyć na kolejne wzruszenia na następnych imprezach.

Justyna Święty-Ersetić upokorzona przez organizatorów

Na Twitterze imprezy codziennie można było głosować na największy zdaniem użytkowników wyczyn dnia. Wczoraj na zakończenie imprezy nasza biegaczka dodała do swojej kolekcji dwa złota i zrobiła to w imponującym czasie 1,5 godziny.

Najpierw zdeklasowała rywalki w biegu na 400 metrów, a następnie wraz z koleżankami wygrała bieg sztafetowy na dystansie 4×400 metrów. Niestety prowadzący konto mistrzostw Europy pominęli ją w ostatnim głosowaniu, co spotkało się z negatywnymi komentarzami ze strony polskich kibiców.

Nie ma co się dziwić, szczególnie że pominięta została nie tylko Święty. Głosować nie można było także na innego znakomitego biegacza, Adama Kszczota, który zwyciężył w biegu na 800 metrów.

Jakie medale Polacy zdobyli w Berlinie?

Nasi reprezentanci podobnie jak dwa lata temu w Amsterdamie zwyciężyli w klasyfikacji medalowej. W 2016 roku przywieźli do domu aż 12 medali, z czego sześć było złotych. Wtedy również nasi panowie okazali się najlepsi na kontynencie, panie jednak zajęły piąte miejsce. W Berlinie pokazały już, że był to tylko wypadek przy pracy.

Mazurek Dąbrowskiego rozbrzmiewał na berlińskim stadionie olimpijskim przy okazji złota mężczyzn w rzucie młotem, pchnięciu kulą i biegu na 800 metrów. Kobiety natomiast triumfowały w biegu na 400 metrów, sztafecie 4×400 metrów i pchnięciu kulą.

Czy państwo powinno przeznaczyć więcej pieniędzy na lekkoatletów?