To, co zrobiono z ciałem Justyny w Smoleńsku nie mieści się w głowie. Polka potraktowana gorzej niż zwierze

To, co zrobiono z ciałem Justyny w Smoleńsku nie mieści się w głowie. Polka potraktowana gorzej niż zwierze Źródło: materiały prasowe

Justyna Moniuszko była jedną z 96 ofiar tragedii, która wstrząsnęła całą Polską. Młoda kobieta nie mogła jednak liczyć na szacunek po śmierci. Zachowanie Rosjan było oburzające. Fatalnie obeszli się ze zwłokami dziewczyny.

Justyna była jedną z najmłodszych osób, jakie znajdowały się na pokładzie Tu-154 10 kwietnia 9 lat temu. W dniu śmierci miała 25 lat. Kobieta była stewardessą, która od dwóch lat regularnie latała z Lechem Kaczyńskim. To, co działo się z jej ciałem po śmierci, jest szokujące. Nikt nie powinien zostać tak potraktowany.

Justyna była pełna pasji. Kochała to, co robiła

Justyna uwielbiała latać i miała przed sobą świetlaną przyszłość w zawodzie stewardessy. Trzy lata przed swoją śmiercią została stewardessą w pasażerskich liniach lotniczych LOT, a zaledwie rok później dostała propozycję pracy w 36. Specjalnym Pułku Lotnictwa Transportowego. 

Młoda kobieta nie skupiała się tylko na pracy. W tamtym pomyślnym dla swojej kariery okresie studiowała Wydziale Mechanicznym, Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Miała tam wielu znajomych, została także mianowana miss uczelni. 

Tragiczny lot był już kolejnym, jaki odbyła razem z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Nie spodziewała się, że więcej już nie będzie miała okazji wsiąść na pokład samolotu. Katastrofa smoleńska była jej ostatnim kursem.

Ciało młodej kobiety zostało potraktowane bez najmniejszego szacunku. Rosjanie zawiedli rodzinę

Wieść o tragedii była okropną tragedią dla rodziny Justyny. Późniejsze doświadczenia tylko pogłębiły ich ból po stracie najbliższej osoby. Gdy zobaczyli jej ciało po raz pierwszy, ciągle było pokryte błotem i innymi zanieczyszczeniami. Siostrzeniec oraz przyjaciel stewardessy zażądali, aby umyć zwłoki, zanim zobaczy je matka dziewczyny, bo grozi jej totalne załamanie. Dopiero po interwencji prośba została spełniona.

Okazało się także, że zwłoki 25-latki zostały opisane innym imieniem i nazwiskiem. Zwrócono na to uwagę, jednak do końca nie było wiadomo, czy naprawiono ten błąd.

To nie koniec nieludzkiego zachowania Rosjan. Z niewiadomych dla rodziny powodów odmówili włożenia do jej trumny różańca oraz nie ubrali dziewczyny w przywieziony do Moskwy strój. 

- Przykrą sprawą dla naszej rodziny był też fakt, że wśród rzeczy Justyny, jakie nam zwrócono, nie było pierścionka, jaki dostała od mężczyzny, z którym miała się wkrótce zaręczyć. Nie było też jej dosyć cennego, szwajcarskiego zegarka, miał cyferblat z cyrkoniami. Chyba kogoś te kamyki skusiły - dodaje Zdzisław Moniuszko, ojciec stewardessy.

Nawet po pochówku nie uszanowano spokoju młodej kobiety

Okropne zachowanie Rosjan nie skończyło się na tych okropnych uchybieniach i nie spełnieniu woli rodziny. Podczas pogrzebu w Białymstoku 20 kwietnia 2010 roku nie zgodzili się na otwarcie trumny. & lat później zaś podjęto decyzję o ekshumacji ciała 25-latki. Cały proces trwał kilka godzin i miał miejsce w nocy.

Ojciec Justyny oraz jej przyjaciele nie mogą się pogodzić z okrutnym losem, jaki spotkał tę ambitną dziewczynę. Rodzina kobiety nie może sobie wyobrazić, jak mogło dojść do takiego potraktowania zwłok kobiety. W postępowaniu Rosjan nie było ani odrobiny szacunku do zwłok ofiary okropnej tragedii ani do jej krewnych pogrążonych w głębokiej żałobie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lubiana aktorka z "M jak Miłość" straciła córkę. Młoda dziewczyna zmarła w męczarniach na raka
  2. MAKABRYCZNE morderstwo! Trójka maturzystów brutalnie zamordowała 22-latkę. Po wszystkim poszli na pizzę
  3. Śmieszne czy żałosne? Kaczyńska, która nigdy nie musiała pracować o strajku nauczycieli
  4. Prognoza pogody na święta może Was zaskoczyć. Nie mamy dobrych informacji
  5. Tadeusz Rydzyk pogrąża się w programie na żywo. Po tym jego "fani" oprzytomnieją?
  6. Jednym ciosem znokautowała mężczyznę na wizji. Szok w programie Kuby Wojewódzkiego

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News