Justyna Kowalczyk zdecydowała się na odważne wyznanie. Lekarze są pewni, że sport odebrał jej zdrowie, a ona sama przyznaje się do nieustającego cierpienia. Boli od samego słuchania, poświęciła wszystko dla medali.

Justyna Kowalczyk znana jest na całym świecie. Swój ogromny sukces przypłaciła zdrowiem. Już teraz lekarze przekonują, że ciało kobiety jest w tragicznej formie, ta jednak stara się nie przejmować.

– Nie zamieniłabym olimpijskiego złota za nic na świecie. Większą krzywdą dla nas by było nie spróbować, niż stracić zdrowie – przyznaje zdeterminowana sportsmenka.

Powiedzenie „sport to zdrowie” nie znajduje swojego potwierdzenia w przypadku Kowalczyk. Długotrwałe treningi kończą się jedynie bólem i coraz większym wyczerpaniem organizmu.

Ile lat ma Justyna Kowalczyk? Nie zamierza się poddawać

Justyna Kowalczyk ma 35 lat. W świecie sportu oznacza to wiek dosyć „starczy”. Po swoim ostatnim występie w Pjongczangu przyznała, że kończy z biegami w zawodach olimpijskich. O jej prawdziwych zamiarach dowiemy się jednak dopiero w okresie zimowym. Wiadomo, że nie przerwała treningów i dalej zawzięcie walczy o przekraczanie własnych granic. Przyznaje, że to ból w przypadku treningów jest najgorszy.

– Od początku bólu bałam się najbardziej. Bieg boli. Gdy walczyłam na 100 proc., moje mięśnie gdzieś już po kilometrze wysiłku stopniowo zaczynały się bronić. Zakwaszony mięsień boli okrutnie. Cierpnie, staje się bezwładny – wyznaje Justyna Kowalczyk.

Niestety, jak sama przyznaje, za medale przyszło jej zapłacić ogromną cenę. Ma między innymi kilka przepuklin w kręgosłupie, „zrypane” kolana, uszkodzone Achillesy, pościerane chrząstki i zwyrodnienia stawów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nieuleczalna choroba atakuje Polaków. Wśród ofiar Rusin, Kayah i Szostak
  2. Zenek Martyniuk otarł się o śmierć! Nieznana, tragiczna historia
  3. Z Beatą Kozidrak jest bardzo źle. Zajmuje się nią specjalista
  4. Cała Warszawa już o tym mówi! Sensacyjne informacje o kotach

Dramatyczne wyznania gwiazd! Cierpią na psychiczne choroby

Auto Kamila Stocha? Szczęka opada! Czym jeżdżą polskie gwiazdy sportów zimowych [ZDJĘCIA]