Co się stało?! Kowalczyk trafiła nagle do szpitala

Justyna Kowalczyk nie ma szczęścia. Polska multimedalistka olimpijska trafiła nagle do szpitala. To na pewno uniemożliwi jej występ w najbliższym planowanym konkursie.

Justyna Kowalczyk jest jedną z najlepszych polskich biegaczek narciarskich. W najbliższych dniach miała startować w długodystansowym Biegu Wazów. Niestety nie wystartuje w nim z całą pewnością. ZOBACZ TAKŻE: KONIEC. Wstrząsające słowa Kowalczyk, ODCHODZI

Justyna Kowalczyk nagle wylądowała w szpitalu

O swoim przypadku sportsmanka poinformowała na Twitterze. Wszyscy oczekujący jej powrotu do formy po Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu bardzo się zawiodą. - Miałam właśnie lądować w Sztokholmie, a wylądowałam pod kroplówkami - napisała na Twitterze Kowalczyk. Jak się okazuje, zaatakował ją norowirus. W związku z tym będzie mogła wystartować w biegu, w którym triumfowała w 2015 roku. -  Próbuję wybiegać koreańskiego wirusa, który objawił się dopiero na Okęciu - informowała kilka dni temu. ZOBACZ TAKŻE: Przyjaciel Żyły: On wcale nie ma kochanki. W rzeczywistości chodzi o... Teraz okazuje się, że nie udało się choroby szybko pokonać. W związku z tym o starcie w szwedzkim Vasaloppet narciarka może zapomnieć. To przykre, bo gdyby powtórzyła tam wyczyn z 2015 roku, mogłaby dowieść, że nadal potrafi wygrywać. - Klątwa koreańska trwa... - napisała na Twitterze Kowalczyk, podsumowując swoją sytuację.

Justyna Kowalczyk na Igrzyskach Olimpijskich

Biegaczka nie radziła sobie zbyt dobrze w tym roku w Korei Południowej. A to właśnie z nią, obok skoczków narciarskich, były związane liczne nadzieje. Być może to właśnie choroba, która objawiła się dopiero w Polsce, już wtedy zaczęła ją osłabiać. Wcześniej jednak to właśnie ona, obok polskich skoczków narciarskich, najbardziej błyszczała wśród Polaków w sportach zimowych. Ma na swoim koncie dwa złote medale olimpijskie, jeden srebrny i dwa brązowe. W 2014 roku w Soczi narciarka stanęła na podium w biegu na 10 km stylem klasycznym. Wcześniej, w 2010 roku w kanadyjskich Vancouver zdobyła złoto w biegu na 30 km stylem klasycznym. W Vancouver stawała na podium jeszcze dwukrotnie - srebro zdobyła w sprincie, zaś brąz w biegu na 15 km stylem łączonym. ZOBACZ TAKŻE: Dramatyczny początek Igrzysk. Kowalczyk nie wytrzymała Pierwszy raz na podium Igrzysk Olimpijskich stanęła jeszcze w 2006 roku w Turynie. Tam zdobyła medal za bieg na 30 km stylem dowolnym. Prócz medali olimpijskich, Justyna Kowalczyk ma na swoim koncie niezliczoną ilość osiągnięć w Pucharze Świata i Mistrzostwach Świata oraz innych konkursach. Następny artykuł