Justyna Kowalczyk nie ma szczęścia. Polska multimedalistka olimpijska trafiła nagle do szpitala. To na pewno uniemożliwi jej występ w najbliższym planowanym konkursie.

Justyna Kowalczyk jest jedną z najlepszych polskich biegaczek narciarskich. W najbliższych dniach miała startować w długodystansowym Biegu Wazów. Niestety nie wystartuje w nim z całą pewnością.

Justyna Kowalczyk nagle wylądowała w szpitalu

O swoim przypadku sportsmanka poinformowała na Twitterze. Wszyscy oczekujący jej powrotu do formy po Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu bardzo się zawiodą.

– Miałam właśnie lądować w Sztokholmie, a wylądowałam pod kroplówkami – napisała na Twitterze Kowalczyk.

Jak się okazuje, zaatakował ją norowirus. W związku z tym będzie mogła wystartować w biegu, w którym triumfowała w 2015 roku.

–  Próbuję wybiegać koreańskiego wirusa, który objawił się dopiero na Okęciu – informowała kilka dni temu.

Teraz okazuje się, że nie udało się choroby szybko pokonać. W związku z tym o starcie w szwedzkim Vasaloppet narciarka może zapomnieć. To przykre, bo gdyby powtórzyła tam wyczyn z 2015 roku, mogłaby dowieść, że nadal potrafi wygrywać.

Klątwa koreańska trwa… – napisała na Twitterze Kowalczyk, podsumowując swoją sytuację.

Justyna Kowalczyk na Igrzyskach Olimpijskich

Biegaczka nie radziła sobie zbyt dobrze w tym roku w Korei Południowej. A to właśnie z nią, obok skoczków narciarskich, były związane liczne nadzieje. Być może to właśnie choroba, która objawiła się dopiero w Polsce, już wtedy zaczęła ją osłabiać.

Wcześniej jednak to właśnie ona, obok polskich skoczków narciarskich, najbardziej błyszczała wśród Polaków w sportach zimowych. Ma na swoim koncie dwa złote medale olimpijskie, jeden srebrny i dwa brązowe.

W 2014 roku w Soczi narciarka stanęła na podium w biegu na 10 km stylem klasycznym. Wcześniej, w 2010 roku w kanadyjskich Vancouver zdobyła złoto w biegu na 30 km stylem klasycznym. W Vancouver stawała na podium jeszcze dwukrotnie – srebro zdobyła w sprincie, zaś brąz w biegu na 15 km stylem łączonym.

Pierwszy raz na podium Igrzysk Olimpijskich stanęła jeszcze w 2006 roku w Turynie. Tam zdobyła medal za bieg na 30 km stylem dowolnym. Prócz medali olimpijskich, Justyna Kowalczyk ma na swoim koncie niezliczoną ilość osiągnięć w Pucharze Świata i Mistrzostwach Świata oraz innych konkursach.

Czy Justyna Kowalczyk będzie jeszcze zdobywać medale?