Justyna Kowalczyk legendarna biegaczka, multimedalistka olimpijska i wielokrotna medalistka mistrzostw świata, doznała prawdziwego dramatu. Sportsmenka błaga o wybaczenie. Czy zobaczymy jeszcze kiedyś dawną „Justysię”?

Nasza reprezentantka i wzór etyki pracy niestety nie ukończyła biegu na dystansie 7,5+7,5 organizowanego w ramach Pucharu Świata w norweskim Lillehammer. Kowalczyk przebiegła niecałe 12 kilometrów i zeszła z trasy. Czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli sama opowiada o powodach porażki i błaga o wybaczenie.

ZOBACZ TAKŻE: Sławna sportsmenka zaskoczyła wszystkich! Wzięła ślub z… KOBIETĄ

Zawinił głównie sposób w jaki przygotowuje się do sezonu i ograniczenia zdrowotne. Miłośnicy narciarstwa biegowego cały czas mają nadzieję, że Justyna Kowalczyk do formy sprzed kilku sezonów, kiedy dominowała nawet nad licznymi Norweżkami, jeszcze powróci.

Gwiazda błaga o wybaczenie

W połowie dzisiejszego biegu Kowalczyk zajmowała 14.pozycję, a do prowadzącej Kalli brakowało jej 38,2 sekund. Ostatni punkt pomiarowy, który przejechała, znajdował się na dystansie 11 kilometrów i 250 metrów. Zajmowała wówczas 27. pozycję. Biegu ja wspomniano nie ukończyła.

ZOBACZ TAKŻE: Ale ona ma CIAŁO! Justyna Kowalczyk pokazała się bez kombinezonu

Pierwsze miejsce zajęła Szwedka Charlotte Kalla, za nią uplasowały się odpowiednio Heidi Weng i Ragnhild Haga obie z Norwegii. Obecnie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata polska mistrzyni zajmuje 21. pozycję, a na jej koncie zebrało się jedynie 74 punkty. Dla porównania pierwsza Charlotte Kalla zdobyła jak na razie punktów 483.

– Oszedzałam się na klasyku, żeby jakoś łyżwę wytrzymać. No to się naoszczędzałam… Przepraszam; Na palcach jednej ręki mogę wyliczyć ile razy przez 20lat pracy na nartach cofnęłam bieg. To strasznie przykre, ale czasem niestety trzeba – napisała na Twitterze Polka.

Jedna z największych gwiazd polskiego sportu

Justyna Kowalczyk to bez wątpienia jedna z największych gwiazd polskiego sportu. Jej występy, zakończone wieloma sukcesami, wywoływały przez lata – i nadal wywołują – ogromne emocje wśród kibiców sportów zimowych.

https://www.youtube.com/watch?v=F27xwdrBOPg

źródła: tvn24.pl

Zobacz również

10 najseksowniejszych tenisistek świata [ZDJĘCIA]

Te gwiazdy pochodzą z dobrych domów! [ZDJĘCIA]

Zobacz również