Dramat Justyny Kowalczyk. Gwiazda sportu błaga o wybaczenie

Dramat Justyny Kowalczyk. Gwiazda sportu błaga o wybaczenie

Justyna Kowalczyk legendarna biegaczka, multimedalistka olimpijska i wielokrotna medalistka mistrzostw świata, doznała prawdziwego dramatu. Sportsmenka błaga o wybaczenie. Czy zobaczymy jeszcze kiedyś dawną "Justysię"?

Nasza reprezentantka i wzór etyki pracy niestety nie ukończyła biegu na dystansie 7,5+7,5 organizowanego w ramach Pucharu Świata w norweskim Lillehammer. Kowalczyk przebiegła niecałe 12 kilometrów i zeszła z trasy. Czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli sama opowiada o powodach porażki i błaga o wybaczenie. ZOBACZ TAKŻE: Sławna sportsmenka zaskoczyła wszystkich! Wzięła ślub z… KOBIETĄ Zawinił głównie sposób w jaki przygotowuje się do sezonu i ograniczenia zdrowotne. Miłośnicy narciarstwa biegowego cały czas mają nadzieję, że Justyna Kowalczyk do formy sprzed kilku sezonów, kiedy dominowała nawet nad licznymi Norweżkami, jeszcze powróci.

Gwiazda błaga o wybaczenie

W połowie dzisiejszego biegu Kowalczyk zajmowała 14.pozycję, a do prowadzącej Kalli brakowało jej 38,2 sekund. Ostatni punkt pomiarowy, który przejechała, znajdował się na dystansie 11 kilometrów i 250 metrów. Zajmowała wówczas 27. pozycję. Biegu ja wspomniano nie ukończyła. ZOBACZ TAKŻE: Ale ona ma CIAŁO! Justyna Kowalczyk pokazała się bez kombinezonu Pierwsze miejsce zajęła Szwedka Charlotte Kalla, za nią uplasowały się odpowiednio Heidi Weng i Ragnhild Haga obie z Norwegii. Obecnie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata polska mistrzyni zajmuje 21. pozycję, a na jej koncie zebrało się jedynie 74 punkty. Dla porównania pierwsza Charlotte Kalla zdobyła jak na razie punktów 483. - Oszedzałam się na klasyku, żeby jakoś łyżwę wytrzymać. No to się naoszczędzałam... Przepraszam; Na palcach jednej ręki mogę wyliczyć ile razy przez 20lat pracy na nartach cofnęłam bieg. To strasznie przykre, ale czasem niestety trzeba - napisała na Twitterze Polka.

Jedna z największych gwiazd polskiego sportu

Justyna Kowalczyk to bez wątpienia jedna z największych gwiazd polskiego sportu. Jej występy, zakończone wieloma sukcesami, wywoływały przez lata - i nadal wywołują - ogromne emocje wśród kibiców sportów zimowych. https://www.youtube.com/watch?v=F27xwdrBOPg źródła: tvn24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News