Zakonnice ujawniają prawdę o Owsiaku i WOŚP. Wielu w to nie uwierzy

Zakonnice ujawniają prawdę o Owsiaku i WOŚP. Wielu w to nie uwierzy

Jurek Owsiak już za kilka dni odpali prawdziwą bombę, jaką będzie kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak to bywa w ostatnich latach, tegoroczna letnia zadyma w środku zimy również spotyka się z głosami krytyki niektórych środowisk. Stanowisko w sprawie postanowiły zająć zakonnice, które zaskoczyły wszystkich.

Jurek Owsiak każdego roku udowadnia, że Polacy potrafią zjednoczyć się i wspólnie doprowadzić do rzeczy wielkich. Niestety, przy okazji dorocznej zbiórki funduszy pojawiają się osoby, które otwarcie krytykują działania WOŚP. Od czasów wprowadzenia Dobrej Zmiany nagonka na działania fundacji wzbiera na sile. Wielu prawicowych polityków oraz duchownych chciałoby jak najbardziej pokrzyżować plany Owsiaka. Do całej awantury postanowiły się odnieść zakonnice, które na co dzień sprawują opiekę nad osobami niepełnosprawnymi.

Jurek Owsiak w oczach zakonnic. "Jezus też był oceniany i krytykowany"

W Broniszewicach pod Pleszewem działa Dom Pomocy Społecznej, w którym siostry dominikanki opiekują się osobami niepełnosprawnymi. Dysponujące wielkim doświadczeniem w kwestiach walki o zdrowie i życie swoich podopiecznych, nie szczędzą ciepłych słów w kierunku działalności Jurka Owsiaka. - WOŚP ma statut, z którego jasno wynika, czym się zajmuje (...) A nasi podopieczni doświadczyli od fundacji Jerzego Owsiaka tylko dobra, ogromnej życzliwości i serca. Zdajemy sobie sprawę, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest przez wielu ludzi krytykowana, ale my nie kategoryzujemy żadnego z naszych darczyńców i z wdzięcznością przyjmujemy każdą pomoc dla naszych chłopaków. Jezus też był oceniany i krytykowany - stwierdziła siostra Regina. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM "Dom Chłopaków" przed pięcioma laty, jeszcze znajdując się w starej siedzibie, borykał się z wielkim problemem. Dominikanki pilnie potrzebowały 11. przeciwodleżynowych materacy dla swoich niepełnosprawnych podopiecznych. Jedyną organizacją, która ruszyła im z pomocą był WOŚP. - Pomoc ze strony pana Jurka nadeszła niemal natychmiast. Było u nas biednie, brakowało pieniędzy nawet na chleb. I byłyśmy bardzo zaskoczone, kiedy chwilę po wysłaniu mejla, oddzwonił do nas sam Owsiak. A po miesiącu chorzy leżeli już na nowoczesnych materacach, na zakup których nie byłoby nas stać - powiedziała siostra Regina w rozmowie z Onetem. Od tego momentu fundacja regularnie wspiera ośrodek. W kolejnych latach do zakonnic trafiły m.in. koncentratory tlenu, nowoczesne termometry i ssaki medyczne do odciągania śliny. Zakonnice liczą na to, że nadchodzący finał zaowocuje kolejną pomocą dla ich "chłopaków". - Przydałyby się nam skanery do żył. To bardzo ułatwiłoby pobieranie krwi naszych chorych do badania. A dziełu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy życzymy wszelkiego powodzenia. Wierzymy, że czyni dobro i wspieramy ją duchowo - dodała siostra Regina. ZOBACZ TAKŻE
  1. Ile waży Martyna Wojciechowska? Prezenterka wolałaby NIE ujawniać tej informacji
  2. Ile ma lat Elżbieta Jaworowicz? Przeżyjecie prawdziwy SZOK!
  3. Tomasz Sekielski: Pochodzenie dziennikarza chcieli wykorzystać przeciwko niemu 
  4. Kolejne, szokujące oskarżenia Justyny Żyły. Aż odbiera mowę 
  5. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana 
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News