Wstrząsające oświadczenie Owsiaka ws. wyborów. "To wstyd, obciach, coś niepojętego"

Wstrząsające oświadczenie Owsiaka ws. wyborów. "To wstyd, obciach, coś niepojętego" Źródło: screen youtube.com/Onet News

Jurek Owsiak po wyborach do Europarlamentu zwrócił się bezpośrednio do polaków. Prezes WOŚP nie krył swojego niezadowolenia i wprost stwierdził, że na to co się stało nie ma żadnego usprawiedliwienia.

Jurek Owsiak raczej rzadko występuje publicznie. Zazwyczaj jego oficjalne wystąpienia mają związek z wielkim finałem WOŚP, a z Polakami najczęściej komunikuje się poprzez swój vlog, lub media społecznościowe. Tak też było i tym razem, kiedy dzień po wyborach do Europarlamentu postanowił przekazać bardzo ważną informację, a raczej pokazać swoje niezadowolenie z tego, jak do samego głosowania podeszli Polacy. Według Jurka Owsiaka na takie zachowanie nie ma żądnej wymówki.

Jurek Owsiak ostro o wyborach do Europarlamentu

Nie da się ukryć, że frekwencja podczas wyborów w Polsce nigdy nie należała do najwyższych. Jednak widać ogromną przepaść np. pomiędzy wyborami parlamentarnymi, a tymi do Europarlamentu. Chociaż i tak niedzielne wybory skłoniły największą ilość Polaków do pójścia do urn w swojej historii. Nigdy wcześniej nie udało się osiągnąć tak "dużej" frekwencji podczas wyborów do PE.

Jednak wynik, który udało się osiągnąć i tak nie jest czymś, czym można by się chwalić. Z takiego założenia wyszła cała masa osób, a wśród nich jest właśnie Jurek Owsiak, który niejeden raz zachęcał, aby w niedzielę udać się do urn i oddać swój głos.

 - Trzeba wziąć na przetrzymanie i trzeba wziąć się w garść. Głównym problemem jest to, że ponad połowa Polaków olała ten dzień, nie poszła na wybory, miała to gdzieś. To nieprawdopodobne rzecz niebywała, że wolny naród w większość swojej mocy i siły rezygnuje z tej możliwości. To wstyd, obciach, coś niepojętego. Wstydźcie się ci wszyscy, którzy nie poszliście na wybory. Nie ma tu żadnej wymówki - mówił Jurek Owsiak.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prezes WOŚP dodał również, że nie ma żadnej wymówki wobec tego, że ktoś nie poszedł na wybory. Nawet słynne stwierdzenie, że nie ma na kogo głosować, nie przekonuje Owsiaka.

 - Nie ma tu żadnej wymówki. "Nie ma na kogo głosować", "nie chciałem". Właśnie od tych wyborów zależy, czy później to wieczne narzekanie będzie miało sens - dodaje.

Najlepsze newsy dnia:

  1. To się nie mieści w głowie! Polski aktor ma aż 23 rodzeństwa! Fanom opadły szczęki
  2. Jolanta Kwaśniewska zmiażdżyła PiS! Pierwsza Dama nie miała litości. Tak MOCNYCH słów nikt się po niej nie spodziewał
  3. Przed wyborami obiecywali wielkie podwyżki emerytur. Wiadomo, ile naprawdę wzrośnie pensja seniorów i kiedy
  4. Gwiazdor zmarł na wybiegu na oczach całego świata. Media obiegł właśnie raport sekcji zwłok
  5. Szokujący wpis Michała Szpaka. "Zdzira brudna od piątku"
  6. Smutne informacje dla fanów "M jak Miłość". Kinga będzie chora, jej organizm odmówi posłuszeństwa

źródło: Onet

Następny artykuł