To koniec pewnej epoki. Owsiak oficjalnie odszedł z WOŚP, wiemy, co się z nim stanie

To koniec pewnej epoki. Owsiak oficjalnie odszedł z WOŚP, wiemy, co się z nim stanie

Jurek Owsiak jeszcze w poniedziałek ogłosił swoje odejście ze stanowiska prezesa WOŚP. Dziś oficjalny komunikat pojawił się na stronie fundacji, a słowa Owsiaka stały się rzeczywistością. To koniec pewnej epoki dla całej Polski. Teraz już wiemy, co dalej będzie się działo z byłym prezesem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jurek Owsiak przez 27 lat kierował WOŚP. Fundacja była wielokrotnie krytykowana, a jej prezesowi zarzucano najróżniejsze matactwa i machlojki finansowe. Największe oskarżenia zawsze płynęły ze strony PiS oraz części polskiego Kościoła. To właśnie tam mogliśmy usłyszeć, że Owsiak tak naprawdę większość zebranych pieniędzy zabiera dla samego siebie albo, że to właśnie przy ich pomocy opłaca znany festiwal muzyczny, czyli Przystanek Woodstock. Teraz Owsiak oficjalnie przestał być prezesem swojej fundacji charytatywnej.

Jurek Owsiak naprawdę odszedł z WOŚP

Ostatni poniedziałek zostanie zapamiętany przez Polaków na bardzo długo. Najpierw usłyszeliśmy, że zmarł Paweł Adamowicz, a zaledwie po kilkudziesięciu minutach cała Polska dowiedziała się o rezygnacji Jurka Owsiaka z pełnienia funkcji prezesa WOŚP. Obie te informacje to potężne ciosy, które wielu z nas odczuwa cały czas. Nie ulega wątpliwości, że Owsiak przez te 27 lat pomógł milionom dzieci, a także wielu z nich wręcz uratował życie. Wielu Polaków nie wyobraża sobie nawet tego, jak będzie wyglądało WOŚP bez jego udziału. Oczywiście mężczyzna zapowiedział, że dalej będzie się udzielał w działaniach fundacji, ale wszyscy dobrze wiemy, że to nie będzie to samo. Wiele gwiazd, a nawet rodzina zmarłego Pawła Adamowicza prosiła, aby Jurek Owsiak cofnął swoje postanowienie, ale tak się nie stało.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Teraz każdy może zobaczyć, że na oficjalnej stronie internetowej WOŚP zniknęło nazwisko Owsiaka, jako prezesa. Od tej pory będzie zasiadał w zarządzie, ale całym przedsięwzięciem będzie kierował ktoś zupełnie inny. Miejmy nadzieję, że ta decyzja nie zmieni podejścia Polaków do angażowania się w działalność charytatywną. Orkiestra gra do końca świata i jeden dzień dłużej. Takie motto zawsze przyświecało Owsiakowi i teraz to my musimy sprawić, że światełko do nieba nadal będzie rozświetlało styczniową noc, aż do końca. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Są nowe informacje ws. pogrzebu Adamowicza. Znamy szczegóły
  2. Skiba bardzo mocno o dziennikarzach TVP! Żąda dymisji prezesa telewizji
  3. Polski muzyk aresztowany! Kpił w internecie ze śmierci Adamowicza
  4. Gdzie mieszka Agnieszka Chylińska? Jej dom jest zachwycający
  5. Ile waży Małgorzata Kożuchowska? Gwiazda uprawia nietypowy sport
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News