Tragedia tuż przed finałem WOŚP. Jurek Owsiak przekazał koszmarne informacje

Tragedia tuż przed finałem WOŚP. Jurek Owsiak przekazał koszmarne informacje Źródło: Fot. Pixabay.com

Jurek Owsiak, prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, za pośrednictwem oficjalnej facebookowej strony organizacji przekazał bardzo smutne wieści. Przed dwoma dniami zmarł jeden z najważniejszych i najstarszych wolontariuszy, którzy pomagali Fundacji od lat. Ta ogromna tragedia wydarzyła się tuż przed finałem WOŚP.

Jurek Owsiak założył swoją Fundację w pierwszej połowie 1993 roku. Od tamtego czasu organizacja pomogła milionom chorych dzieci i dorosłych oraz wsparła zakupionym z datków sprzętem tysiące placówek służby zdrowia w całym kraju. Zbiórka pieniędzy i Przystanek Woodstock nigdy nie doszłyby do skutku, gdyby nie pomoc zwykłych osób o wielkim sercu. Jedną z nich był Marian Łuczak, mieszkaniec Kostrzyna nad Odrą, do którego co roku na festiwal przyjeżdżają setki tysięcy osób z całego świata.

Najstarszy z wolontariuszy i współorganizatorów wydarzeń WOŚP, a także swoisty przywódca Pokojowego Patrolu, miał jeszcze nadzieję, by "zagrać z orkiestrą po raz ostatni". Niestety zmarł w nocy z 7 na 8 stycznia, cztery miesiące przed swoimi 72. urodzinami.

Jurek Owsiak w żałobie z powodu śmierci przyjaciela

Marian Łuczak był doskonale znany w Kostrzynie i w całej Fundacji. Wolontariusze z sentymentem wspominają jego silny uścisk dłoni, charyzmę i uśmiech, który nigdy nie schodził z jego twarzy. - Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość - dziś w nocy zmarł nasz najstarszy wolontariusz Pokojowy Patrol - Marian Łuczak. Marian był z nami od wielu lat... dziś myślimy, że od zawsze. Niesamowity człowiek, gotowy pomagać każdemu kto tego potrzebował, pełen uśmiechu i serdeczności. Będzie nam go ogromnie brakowało - czytamy na facebookowym profilu WOŚP.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Podziękowania za wpis i pamięć wyraziła pod postem córka zmarłego. Pani Anastazja nie kryła wzruszenia. Zespół Pikio.pl przesyła wyrazy szacunku i współczucia po tak wielkiej stracie. - Chciał z Wami zagrać jeszcze ten jeden raz ze względu na stan zdrowia, nie udało mu się to tak do końca... dale gra ale w innym miejscu. Wyznawał zasadę "gramy do końca świata i jeden dzień dłużej". Był oddany WOŚP i uwielbiał Pol'and'Rock Festival i Pokojowy Patrol. Dziękuję za ten post - napisała córka zmarłego Mariusz Łuczaka.

Orkiestra zagra już po raz dwudziesty siódmy

Już w niedzielę 13 stycznia odbędzie się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia policzone zostaną datki, które udało się zebrać Fundacji, a także odbędzie się tradycyjny koncert. - 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków - czytamy na oficjalne stronie Fundacji. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Barbara Kurdej-Szatan pokazała BARDZO odważne zdjęcie. Ludzie oszaleli!
  2. Rewelacyjna promocja w Rossmannie! Czegoś takiego DAWNO nie było
  3. Kolejna tragedia po śmierci pięciu nastolatek. Nie żyje dziewczynka, miała tylko 8 lat
  4. Sejm w żałobie. Nagła śmierć, zmarł podczas mszy świętej
  5. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
źródło: gazetalubuska.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News