Wielki skandal w szpitalu. Wkroczył Jurek Owsiak

Wielki skandal w szpitalu. Wkroczył Jurek Owsiak Źródło: Fot. YouTube / Media Express

Jurek Owsiak od przeszło 27 lat walczy o to, aby w polskich szpitalach zapanowały godniejsze warunki. Chociaż początkowo walka toczyła się tylko o noworodki, to na przestrzeni lat zostało to poszerzone o seniorów oraz matki czuwające przy szpitalnych łóżkach swoich dzieci. Niestety, nie każdy korzysta z tego uczciwie.

Jurek Owsiak jest postacią, która całe swoje życie podporządkowała pomaganiu innym. Chociaż Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy miała być jednorazową akcją, to przerodziła się w fundację i pomysł na coroczny zryw poruszające serca. Jak się okazuje, nie we wszystkich kręgach pomoc ta jest szanowana, a zakupiony sprzęt staje się pretekstem do poważnych naruszeń.

Jurek Owsiak kupił matkom fotele. Pielęgniarki wzięły go dla siebie

O dramatycznej sytuacji polskich matek w szpitalach było głośno już od dawna. Kobiety oskarżały się, że opieka nad dzieckiem jest wyjątkowo trudna, gdyż sprawowana musi być z poziomu zimnej i twardej podłogi. Jurek Owsiak nie mógł przejść wobec tak dużego problemu obojętnie. Mężczyzna postanowił przeznaczyć część zebranych pieniędzy na zakup specjalnych foteli, które pozwolą matkom na zachowanie godności oraz uniknięcie bóli kręgosłupa. Jak się okazuje, nie wszystkie z leżanek trafiły do właściwych osób. O bulwersującej sytuacji, która miała miejsce w szpitalu w Kłobucku, poinformowała pani Karolina. Jej synek zachorował na zapalenie płuc, przez co konieczna okazała się być hospitalizacja. Wtedy okazało się, że matka nie może opuścić syna nawet na chwilkę, a mierzenie temperatury oraz podawanie leków również leży w jej gestii. Nie o to stoczyła się jednak walka. Gdy pani Karolina szła szpitalnymi korytarzami, dostrzegła pewną zaskakującą rzecz - fotel, który miał być przeznaczony dla matek spędzających noc przy dziecku, stał się meblem będącym na wyposażeniu dyżurki pielęgniarek. Kobieta nie chciała przechodzić wobec tego obojętnie. - Kiedy zwróciłam uwagę na ten fotel, pielęgniarka powiedziała, że to jest dla nich i mam się nie interesować. O tej sytuacji napisałam na Facebooku, a później powstał o tym artykuł na stronie Murem za Owsiakiem. Zobaczył to pracownik szpitala. Od tej pory zaczęło się piekło - powiedziała pani Karolina.

Obraza majestatu

Uwaga pani Karoliny uraziła personel do tego stopnia, że niemal natychmiast zaczęły się groźby i uprzykrzanie życia. Po tym, jak pani Karolina postanowiła opisać całą sytuację w Internacie, od razu znalazł się ktoś, komu się to bardzo nie spodobało. - Przyszedł do sali zastępca ordynatora. Pokazał mi ten artykuł i zapytał, czy to ja. Przyznałam, że tak. Kazał mi wejść na tę stronę i napisać komentarz, że to wszystko nieprawda i pomyłka. Że ja to napisałam pod wpływem emocji. Dodał, że jak tego nie zrobię, to zabiorą mi łóżko i będę spać na podłodze. A ja nie miałam internetu. Doładował mi konto i stał nade mną patrząc mi na ręce, na to, co piszę - wspomina kobieta. To jednak nie był koniec. Do pani Karoliny przyszedł jeszcze jeden mężczyzna i wówczas okazało się, że za pobyt miały być pobierane pieniądze - 15 złotych za dobę.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jurek Owsiak wkracza do akcji

Założyciel WOŚP nie mógł przejść obojętnie wobec tej sytuacji. Mężczyzna skontaktował się ze szpitalem w celu wyjaśnienia tych wyjątkowo przykrych okoliczności. Komentarza udzielił rzecznik Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Staramy się sprawić, by wszystko wróciło na normalne tory i dyrekcja szpitala zapewniła, że tak się stanie. Przypomnieliśmy, jaka jest zasada przekazania leżanek i do czego one służą. Szpital nie ma prawa pobierać opłat za korzystanie z nich. One są przeznaczone dla rodziców -powiedział Krzysztof Dobies. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Prezenty na walentynki: własnoręczny, DIY. Jaki prezent na walentynki?
  2. Zbliżają się walentynki. Ceny w restauracjach Gessler zwalają z nóg
  3. Nie dajesz pieniędzy Rydzykowi, popełniasz grzech. Duchowny strofuje Polaków
  4. Anna Jantar przeżyła SZOK, gdy nakryła męża ze swoją RYWALKĄ. To był cios prosto w serce
  5. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  Źródło: Wirtualna Polska Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu