Mocny postulat Jurka Owsiaka: "Śmiecie, już po was"! Drastyczna zmiana

Mocny postulat Jurka Owsiaka: "Śmiecie, już po was"! Drastyczna zmiana Źródło: YouTube - Onet News

Jurek Owsiak od lat stoi na czele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale zajmuje się również innymi inicjatywami. Mężczyzna postanowił wypowiedzieć się na temat jednej z nich, używając do tego bardzo ostrych słów. Niektórzy są zdziwieni takim komunikatem z jego strony.

Jurek Owsiak postanowił wyrazić swoje zdanie na temat jednego z największych problemow, z jakimi musiał zmagać się przez wiele lat. Jego zdecydowane podejście do tematu bardzo spodobało się zwolennikom działań mężczyzny, choć pojawiło się również spore zaskoczenie, że postanowił on wypowiedzieć się w tej sprawie właśnie teraz, kiedy niewiele osób mogło się tego spodziewać.

Mężczyzna opowiedział o jednym z zarzutów, z jakimi musi radzić sobie podczas organizacji słynnego festiwalu Pol'And Rock Festival. Przez wiele lat był on znany jako Woodstock i już od niemal samego początku jego istnienia powstały pewne komplikacje, na które organizatorzy nie potrafili znaleźć rozwiązania. Przełomem były wydarzenia z zeszłego roku, a Jurek Owsiak już teraz zapowiada kontynuację projektu.

Jurek Owsiak o problemie na festiwalu

"Śmiecie, już po Was" - czytamy w pierwszym zdaniu oświadczenia Jurka Owsiaka. Niektórzy po przeczytaniu samego początku spodziewali się, że będą to kolejne słowa skierowane do przeciwników działalności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jednak tym razem wpis mężczyzny nie dotyczył tej organizacji ani ludzi, którzy starają się z nią walczyć.

Okazało się, że oświadczenie dotyczy jednego z największych kłopotów powstających podczas trwania wielkiego festiwalu muzycznego. Jest nim radzenie sobie z tonami śmieci, jakie przez lata zostawały na miejscu po zakończeniu imprezy. Przez dłuższy czas uczestnicy nie interesowali się dbaniem o środowisko, jednak w zeszłym roku uległo to zmianie.

Wówczas rozpoczęto akcję "Zaraz Będzie Czysto", która okazała się gigantycznym sukcesem. Służby sprzątające zawsze twierdziły, że po uczestnikach pozostawały tony śmieci, jednak w ubiegłym roku było pod tym względem znacznie lepiej niż zazwyczaj. Nic dziwnego, że organizatorzy akcji chcą pójść za ciosem.

Jurek Owsiak kontynuuje znaną akcję

- Miasto jest gotowe, a my po przegadaniu wszystkich tematów związanych z Festiwalem jednomyślnie stwierdziliśmy, że jedyny problem to… śmiecie. Zeszłoroczna akcja „Zaraz Będzie Czysto” wyszła tak super, że zaskoczyła nawet firmę sprzątającą, ponieważ nie nadążali z wywózką zgromadzonych przez Was worków. Wyciągnęliśmy wnioski - wyznaczonych punktów zostawiania śmieci będzie więcej, wywóz będzie sprawniejszy i więcej ludzi obsługujących sprzątanie - twierdzi Jurek Owsiak w swoim oświadczeniu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Dziękując za zeszły rok już teraz zwracamy się do Was z ogromną prośbą, aby nam pomóc zrobić porządek. Niech każdy zaangażuje się osobiście, niech każdy zadba o swoje miejsce, a jest szansa, że stworzymy coś wyjątkowego na skalę świata. Tak jak często mówię i o czym piszemy na festiwalowych koszulkach – przez te kilka dni to jest nasz kawałek ziemi, my razem go tworzymy i zostawmy ten kawałek ziemi po festiwalu tak jak go przywitamy - dodaje organizator festiwalu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polski gwiazdor zaśpiewa na pogrzebie Czerwińskiej! Fani pospadali z krzeseł, gdy zobaczyli nazwisko!
  2. Najprzystojniejszy aktor "M jak Miłość" odchodzi z serialu! Dzisiejsza informacja wstrząsnęła fanami
  3. Dieta pudełkowa najszybszym sposobem na odchudzanie? Kosztowna moda dla leniwych
  4. Piotr Żyła zdradził całą prawdę. Polacy czekali na te słowa
  5. Ogromny skandal z Wiśniewskim wychodzi na jaw?! Wszyscy wyrolowani

źródło: Facebook

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News