Owsiak właśnie wziął całą odpowiedzialność za tragedię na siebie. Fani wspierają Jurka

Owsiak właśnie wziął całą odpowiedzialność za tragedię na siebie. Fani wspierają Jurka Źródło: Fot. YouTube/Onet News

Jurek Owsiak znalazł się obecnie w niezwykle trudnym położeniu. Legendarny już w Polsce działacz oficjalnie ogłosił swą decyzję o odejściu ze stanowiska prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, co wywołało na terenie kraju ogromne sprzeciwy i protesty. Ostatecznie aktywista wziął także na siebie odpowiedzialność za tragedię, która wydarzyła się w niedzielę w Gdańsku.

Jurek Owsiak jeszcze kilka dni temu nie spodziewał się zapewne, że kolejny finał WOŚP będzie tak znacząco różnił się od poprzednich. Mógł jedynie zakładać, że po raz kolejny padnie rekord zebranych środków, co da mu niemały powód do radości i dumy. Niestety, ostatecznie w niedzielę doszło do dramatu, który miał miejsce w pogrążonym obecnie w żałobie Gdańsku.

Jurek Owsiak odchodzi z WOŚP po śmierci Pawła Adamowicza

Prezydent Paweł Adamowicz tuż po swoim krótkim wystąpieniu został na scenie trzykrotnie pchnięty nożem. Chociaż lekarze przez kilka godzin heroicznie walczyli o jego życie, nie udało im się uratować młodego jeszcze przecież polityka. Cały kraj pogrążył się w głębokiej żałobie, a w wielu miastach, także poza granicami Polski, odbyły się liczne marsze przeciwko nienawiści. Wzięły w nich udział tysiące osób, które przyniosły ze sobą świece i znicze. Na ich płaszczach oraz kurtkach często dostrzec można było charakterystyczne serduszka WOŚP. Prawdopodobnie symbol ten nabrał nowego znaczenia, kiedy Jurek Owsiak po wielu latach zdecydował się odejść ze stanowiska prezesa fundacji. Fakt ten niezwykle poruszył ogromną część Polaków, którzy apelują obecnie do działacza, aby pozostał przy pełnionej dotąd funkcji. Przed siedzibą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy ul. Dominikańskiej w Warszawie pojawiło się wiele kartek, na których przechodnie zapisali prywatne apele skierowane do Owsiaka. Na razie działacz wydaje się jednak nieugięty i całkowicie skupiony na podjętej już przez siebie decyzji. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM

Owsiak w dramatycznych słowach o tragedii w Gdańsku

Najbardziej wstrząsające dla opinii publicznej okazały się jednak słowa, które twórca i wieloletni lider WOŚP wypowiedział wchodząc dziś do siedziby fundacji. Niestety, Owsiak zdaje się obwiniać samego siebie za tragedię, która miała miejsce podczas ostatniego finału akcji. - Biorę odpowiedzialność za to, co się wydarzyło - powiedział szczerze legendarny już w Polsce aktywista, pozostawiając zwolenników WOŚP w głębokim niedowierzaniu.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ksiądz nie chciał modlić się za prezydenta Adamowicza. Zostanie UKARANY
  2. Katarzyny Dowbor ma dwójkę dzieci. Kim są i co robią w życiu?
  3. Po śmierci Adamowicza te słowa są jak złoto. Andrzej Lepper ostrzegał przed laty
  4. Ile zarabia Maryla Rodowicz? Gwiazda inkasuje POTĘŻNE kwoty za koncerty
  5. Polacy domagają się kary śmierci dla zabójcy Adamowicza. Historyczny przełom
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News