Jurek Owsiak obejrzał "Kler". Jego opinia jest zaskakująca

Jurek Owsiak obejrzał "Kler". Jego opinia jest zaskakująca Źródło: Fot. screenshot TVN

Jurek Owsiak jest jedną z najbardziej barwnych i kontrowersyjnych postaci w Polsce. Jedni go kochają, a inni buntują się przeciwko jego działaniom. Znany dziennikarz i działacz wybrał się na premierę filmu "Kler", po czym wydał o nim swoją opinię. Czy będzie kolejny powód do oburzenia i podziałów? 

Jurek Owsiak po seansie "Kleru" zamieścił na facebooku wpis, w którym dzieli się swoimi przemyśleniami i odczuciami po obejrzeniu filmu. Produkcja Wojciecha Smarzowskiego wywołała skrajne emocje jeszcze na długo przed premierą. Jedni wyczekiwali filmu z niecierpliwością i odliczali dni do premiery, inni buntowali się i pisali skargi do samego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Piotra Glińskiego. Po której ze stron opowiedział się Jurek Owsiak?

Jurek Owsiak o "Klerze"

Twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zamieścił na swoim profilu na facebooku osobisty i poruszający wpis. Najgłośniejszą polską produkcję tego roku określił mianem najważniejszego filmu trzech ostatnich dekad. Działacz napisał również: - I nie ma siły – z tym filmem wszyscy – czy chcemy, czy nie – będziemy musieli się zmierzyć - zauważa Jurek Owsiak. Ponadto możemy przeczytać o uznaniu dla twórców - reżysera i aktorów. Owsiak gorąco zachęcił, aby każdy sam wybrał się do kina na "Kler" i wyrobił sobie o nim swoją własną opinię.

Poparcie dla Jurka

Post zamieszczony przez Jurka Owsiaka spotkał się z bardzo dużą aprobatą wśród jego fanów. Wsród komentarzy pod postem można znaleźć wpisy o następującej treści: - Również wróciłam w nocy z kina pełna emocji. Film dobry, mocny, tragiczny i smutny.... rola księdza Kukuły zagrana fenomenalnie przez A.Jakubika powaliła mnie na łopatki. Zresztą gra aktorska całej obsady po prostu genialna. To film, który trzeba obejrzeć, niezależnie od światopoglądu. Brawa dla twórców! - napisała jedna z internautek.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Wśród komentarzy znalazło się również spostrzeżenie, że prawdziwi księża, którzy pełnią posługę z powołania, są pokrzywdzeni przez nieuczciwych duchownych: - Już dosyć zamiatania pod dywan czas żeby ludzie powiedzieli głośno dosyć! Dopóki będzie przyzwolenie ludzi to będą oni bezkarni. Szkoda tylko tych PRAWDZIWYCH DUCHOWNYCH z powołania A jest ich nie wielu... - słusznie zauważył inny komentujący.  A czy wy widzieliście już najgłośniejszą polską produkcję ostatnich lat? Co sądzicie o tym budzącym kontrowersje filmie?  1. Jedz czekoladę, pij kawę i wino, a będziesz żyć bardzo długo. Najnowsze badania, to najlepsza wiadomość od lat
  2. Weronika uprawiała seks z nieznajomym. Rano usłyszała tak bezczelne zdanie, że wryło ją w ziemię
  3. Skandal wokół ekspresówki! Tak zmienili jej przebieg, żeby zarobili koledzy z PiS
Następny artykuł