Lublin: Finał WOŚP przeniesiony w inne miejsce

Lublin: Finał WOŚP przeniesiony w inne miejsce

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lublinie został przeniesiony w inne miejsce. Co ciekawe, wpływ na to miała... rządowa ustawa, która zmienia funkcjonowanie centrów handlowych w niedziele.  

Jurek Owsiak przygotowuje się intensywnie do kolejnego, już 27 finału Wielkiej Orkiestry Świąteczne Pomocy. Trwa dopinanie wydarzenia od strony organizacyjnej. Tymczasem, mieszkańcy jednej z polskich miejscowości powinni dowiedzieć się, że finał WOŚP został przeniesiony w inne miejsce.

Odwołany finał lokalnego WOŚP na skutek rządowej ustawy

Niestety ceniona przez wielu Polaków Orkiestra, a właściwie Fundacja WOŚP, natknęła się na nietypowy problem. W doniesień lubelskiego "Dziennika Wschodniego" wynika bowiem, że w stolicy Lubelszczyzny finał WOŚP został przeniesiony, choć początkowo pojawiły się pogłoski, że zostanie odwołany. Zaskakuje przy tym powód odwołania finału. Jak czytamy w dzienniku wydarzenie od lat organizowała jedna z lokalnych galerii. Centrum handlowe "Olimp" rokrocznie było miejscem, gdzie w styczniową niedzielę kwestowali wolontariusze z serduszkami. Nie brakowało pokazów medycznych, zabaw dla najmłodszych i pokazów mody w wykonaniu seniorów. Piękną tradycję złamał jednak niedzielny zakaz handlu. – Niestety z powodu niedzieli bez handlu nie jesteśmy w stanie zorganizować w tym roku wydarzeń w ramach finału WOŚP. Nie oznacza to jednak, że całkiem się z tego wycofujemy – powiedział "Dziennikowi Wschodniemu" Grzegorz Dębiec, właściciel Galerii Olimp. Zaznaczył przy tym, że w przypadku handlowej niedzieli można byłoby "wrócić do tematu". Problem w tym, że od przyszłego roku wszystkie niedziele będą już niehandlowe... Odwołanie finału w centrum handlowym nie oznacza, że wojewódzki finał WOŚP się nie odbędzie. Nad wydarzeniem będzie pracowało 76 sztabów w całym województwie. Symboliczny finał wzięło na siebie lokalne Centrum Kultury, placówka podlegająca miastu Lublin, które od lat angażowało się w imprezę. Mieszkańcy są w szoku, że tak drastycznie potoczyła się ta sprawa. – Nie zabraknie koncertów i atrakcji dla całych rodzin – zapewniła w gazecie Małgorzata Drozd z Centrum Kultury. Przed placówką powstanie scena, na której będą grały koncerty lokalne zespoły. Finał potrwa do godz. 21. Dla Jurka Owsiaka to kolejne niemiłe zaskoczenie. Skutek odwołania imprezy ma swoje podłoże w ustawie, której broni nie tylko rząd, ale cała partia rządząca. Można by rzec, że to kolejny, nieprzewidziany co prawda, ale jednak, pstryczek ekipy rządzącej w stronę WOŚP.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Znaki zodiaku, które będą OBRZYDLIWIE bogate w 2019. Jesteś na liście?
  2. Wiek Magdy Gessler powala! Spodziewaliście się, że jest 20 lat młodsza! 
  3. Zdradzili SZOKUJĄCE informacje o WOŚP. Owsiak nie mógł tego przemilczeć
  4. Sylwester będzie bez fajerwerków, a WOŚP? Jest komentarz fundacji. AKTUALIZACJA
  5. Służba Ochrony Państwa nie zdała egzaminu? Ten film tego dowodzi
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News