Owsiak chce wyemitowania filmu Sekielskiego w TVP. Wystosował apel do Kurskiego

Owsiak chce wyemitowania filmu Sekielskiego w TVP. Wystosował apel do Kurskiego Źródło: YT/Sekielski

Jurek Owsiak oficjalnie opublikował swój list, który wysłał do samego prezesa TVP. Prosi w nim, aby Jacek Kurski zlecił stacji wyemitowanie filmu "Tylko nie mów nikomu" w reż. braci Sekielskich.

Jurek Owsiak opublikował w mediach społecznościowych fragment listu, w którym argumentuje dlaczego film "Tylko nie mów nikomu" w reż. braci Sekielskich powinien być wyemitowany w Telewizji Polskiej. Zdaniem prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z dokumentem powinni zapoznać się wszyscy Polacy, aby "wydać swój obiektywny osąd w sprawie".

Jurek Owsiak wysłał list do Jacka Kurskiego. Chce, aby w TVP wyemitowano film braci Sekielskich

"Tylko nie mów nikomu" to film dokumentalny w reż. braci Sekielskich, który w ciągu kilku dni zdobył olbrzymią popularność. Obecnie na platformie YouTube został już odtworzony prawie 8 mln razy. Pokazuje on oblicze polskiego Kościoła, które dotychczas było nieznane przez opinię publiczną. Przedstawione są tam historie ofiar księży pedofilów, którzy w wstrząsający sposób opowiadają o swoich trudnych doświadczeniach z duchownymi.

Film podzielił społeczeństwo. Z jednej strony wywołał oburzenie, a z drugiej wielką aprobatę obywateli - w tym między innymi Jurka Owsiaka, który domaga się wyemitowania dokumentu w TVP powołując się na misję Telewizji Publicznej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Zgodnie z art.21 ust.1 ustawy o radiofonii i telewizji, publiczna radiofonia i telewizja realizuje misję publiczną, oferując na zasadach określonych w ww. ustawie, całemu społeczeństwu i poszczególnym jego częściom, zróżnicowane programy i inne usługi w zakresie informacji, publicystyki, kultury, rozrywki, edukacji i sportu, cechujące się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością oraz innowacyjnością, wysoką jakością i integralnością przekazu - rozpoczyna swój wpis na Facebooku prezes WOŚP.

Owsiak zwrócił się do swoich obserwatorów, a także do wszystkich płatników abonamentu radiowo-telewizyjnego, podkreślając, że mają oni prawo żądać decyzji o pokazie filmu w TVP od prezesa Jacka Kurskiego.

 - Jako wieloletni płatnik abonamentu radiowo-telewizyjnego kieruję prośbę do Telewizji Polskiej, aby wyemitowała reportaż braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” na antenie programu TVP1 lub TVP2, tym samym dając pod obiektywny osąd jego treść widzom telewizji publicznej - zakończył wpis, czym wywołał w mediach dyskusję, w którą zaangażowało się wielu Polaków.

 - Prędzej piekło zamarznie, ale trzeba próbować - kibicuje całej akcji internauta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co się dzieje z Roksaną Węgiel? Fani są zdruzgotani. Tysiące Polaków boi się o jej karierę, a wszystko przez zatrważającą wiadomość
  2. Tak szczera Anna Jantar nigdy nie była! Tuż przed śmiercią wyznała bolesną prawdę o swojej córce, Natalii. Jej słowa zmrożą wam krew w żyłach
  3. Prorok z zagranicy przeraził Polaków. Zapowiada nagłą zagładę milionów ludzi, wkrótce ma wydarzyć się najgorsze
  4. Nadchodzi prawdziwa groza. Nawet tragedie i katastrofy z wizji Jackowskiego są mniej przerażające
  5. Wiatr 80 km/h uderzy w Polskę! Potężne burze i alerty IMGW już dzisiaj
  6. Potężne trzęsienie ziemi!

Źródło: Facebook

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News