Jurek Owsiak ujawnił kulisy współpracy z ministerstwem. Polacy się wściekną

Jurek Owsiak ujawnił kulisy współpracy z ministerstwem. Polacy się wściekną Źródło: YouTube Onet News

Jurek Owsiak niedawno w rozmowie z dziennikarzami portalu Wirtualna Polska przyznał, że zaoferował swoją pomoc ministrowi zdrowia. Polityk miał natomiast z entuzjazmem odnieść się do jego wiadomości. Teraz jednak wygląda na to, że współpraca ulega komplikacjom. Owsiak przedstawił kulisy porozumiewania się z ministerstwem.

W obliczu sytuacji kryzysowej Jurek Owsiak postanowił szybko zareagować i sam wysłał ministrowi zdrowia wiadomość, oferując współpracę. W związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 polska służba zdrowia została bardzo obciążona. Jednak współpraca dyrektora WOŚP z ministerstwem nie układa się do końca po jego myśli.

Jurek Owsiak próbuje odciążyć polską służbę zdrowia i wspomóc lekarzy, którzy każdego dnia stawiają opór szerzącej się epidemii koronawirusa. Pojawiają się informacje o wyczerpującym się zapasie środków ochrony, jak maseczek czy rękawiczek jednorazowych. Polskie szpitale nie są również wyposażone w odpowiednią liczbę respiratorów. Prezes WOŚP, który nie pierwszy raz działa na rzecz społeczeństwa, współpracuje z Ministerstwem Zdrowia. W mediach społecznościowych ujawnił kulisy współpracy.

Jurek Owsiak wciąż szuka nowych rozwiązań

O tym, że współpraca z ministerstwem nie zawsze przebiega bez komplikacji, przekonał się Jurek Owsiak. Działacz charytatywny wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zdecydował, że w obliczu kryzysu powinien wesprzeć polską służbę zdrowia. Jak napisał w swoim oświadczeniu na Facebooku, robi wszystko, aby odciążyć możliwie jak najwięcej oddziałów. Do Jurka Owsiaka codziennie dzwonią przedstawiciele szpitali, w których brakuje niezbędnego sprzętu do ochrony.

W swoim oświadczeniu Jurek Owsiak podzielił się też smutną informacją. W wyniku komplikacji, która pojawiła się we współpracy z ministerstwem, prezes WOŚP musi teraz szukać innego sposobu, na przetransportowanie do Polski zakupionych artykułów medycznych. Fundacja nabyła je od Chin. Jak relacjonuje Jurek Owsiak, operacja miała się powieść, gdy nagle pojawiła się przeszkoda.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- W pierwszej chwili Ministerstwo Obrony Narodowej zareagowało pozytywnie, otrzymaliśmy termin wylotu z Chin w przedziale 7,8,9 kwietnia. Wydawało się, że całą sprawę bardzo sprawnie podejmują kolejne osoby: od dyrektora MON poprzez oficerów odpowiedzialnych za logistykę. Wszystko było przygotowane, cały pakiet zamówionego towaru miał pojawić się w określonym czasie i miejscu, aż nagle w całą sprawę wmieszali się urzędnicy z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Postawiono nam zaskakujące wymagania i mówiąc krótko - w minutę osiem cały plan wykorzystania transportu MON legł w gruzach, wszystko odwołano - pisze Owsiak.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe informacje o córce Kasi Kowalskiej budzą lęk. Sytuacja jest dramatyczna

2. Informacje o kolejnych ograniczeniach. Nowe zasady od jutra, nie pójdziemy już na spacer?

Jurek Owsiak znany jest ze swojego zapału, dlatego w dalszej części napisał też, że szuka innego wyjścia z tej sytuacji. Prezes WOŚP zwrócił się z prośbą o pomoc do operatorów komercyjnych, w tym także do LOT-u. Dla pokrzepienia serc fundacja wykorzystała udostępnione przez Uber billboardy i umieściła na nich prosty przekaz, "Wygramy i pójdziemy razem na spacer".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Podczas kwarantanny chodził po sklepie godzinę. Kasjerka była wściekła widząc co ma w koszyku
  2. Idiotyczny pomysł szefa zespołu Formuły 1. Chciał zarazić swoich kierowców wirusem
  3. Przepis naszych babek na tradycyjny polski żurek. Kluczowy jest jeden składnik
  4. Owczarek niemiecki nagle otworzył pysk i złapał głowę kota. Nie mieści się w głowie, co zrobił potem, wszystko się nagrało
  5. Mało kto wie, do czego służy tajemnicza dziurka w zlewie. Jej przeznaczenie zadziwia, genialne
  6. Jednak będą zakazy. Mają dotyczyć sklepów

źródło: Facebook jerzyowsiak

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News