Jurek Owsiak kupuje sprzęt dla szpitali walczących z koronawirusem. Ma przybyć 100 łóżek

Jurek Owsiak kupuje sprzęt dla szpitali walczących z koronawirusem. Ma przybyć 100 łóżek Źródło: YouTube TVN Style

Jurek Owsiak podjął niezwykle ważną decyzję. Pandemia, którą wywołał koronawirus, wymagała interwencji prezesa Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zgodnie z planem na szpitalnych salach ma pojawić się aż 100 nowych, specjalistycznych łóżek.

Aktualna sytuacja związana z zagrożeniem epidemiologicznym sprawiła, że Jurek Owsiak musiał zdecydować się na mocne kroki. Działacz charytatywny, którego zna cała Polska, postanowił pomóc szpitalom w tak ciężkich chwilach.

Prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy śpieszy z pomocą

Jurek Owsiak to osoba, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jego wspaniałe akcje charytatywne możemy podziwiać od wielu lat. Każda kolejna zbiórka wiąże się z ogromnym sukcesem. Jednak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to niejedyna akcja, jaką prowadził Jurek Owsiak. Pojawiały się wcześniej inne kryzysowe sytuacje, w których dziennikarz i działacz społeczny musiał interweniować.

Było tak latem 2010 roku kiedy fundacja wsparła osoby dotknięte powodzią. W obliczu zagrożenia pandemią, którą wywołał koronawirus Jurek Owsiak postanowił działać i udzielić wsparcia osobom, które walczą o nasze życie. Zgodnie z zapowiedzią na oddziały szpitalne ma trafić 100 specjalnych łóżek, które w znacznym stopniu pomogą w pracy lekarzy. W tej kwestii zostały już podjęte pewne kroki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jurek Owsiak rusza niosąc pomoc w tych ciężkich dniach

Okazuje się, że sprzęt zakupiony ze środków Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest przeznaczony tylko dla dzieci i nie sprawdza się przy leczeniu pacjentów, u których został wykryty koronawirus. W związku z tym Jurek Owsiak skonsultował się ze specjalistami, aby dowiedzieć się co jest najbardziej potrzebne.

Ustalenie ciągle trwają, jednak mimo tego została już zamówiona najpotrzebniejsza rzecz. Nowoczesne łóżka, których łączna wartość wynosi 3,2 miliona złotych. Nie da się ukryć, że to wyjątkowo szlachetny gest. Jurek Owsiak skontaktował się w sprawie pomocy z ministrem zdrowia, Łukaszem Szumowskim. Poinformował go o swoich planach i o tym, że wie co trzeba zrobić.Minister zdrowia z ogromnym entuzjazmem zareagował na wieści jakie przyniósł Jurek Owsiak i dziękując wyraził chęć współpracy.

Dzisiaj grzeje: 1. Pękła kolejna bariera. Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych zakażeniach koronawirusem
2. Zdradzała swojego męża. Przez nią i jej kochanka 2,5 tysiąca osób jest na kwarantannie z powodu koronawirusa

Działacz charytatywny przyznaje, że zdaje sobie sprawę z zagrożenia jakie niesie koronawirus. Zachęca do odrzucenia wszelkich animozji w zaistniałej sytuacji. Fundacja w obliczu pandemii działa głównie zdalnie i nieustannie stara się pomóc w tym kryzysie epidemiologicznym. 100 łóżek to dopiero początek zapowiedzianych akcji. Konsultacje dotyczące niezbędnego sprzętu dalej trwają.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jego żona walczy o życie. W obliczu pandemii wystosował ważny apel
  2. Nie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strata
  3. Wiadomo, kim była i na co chorowała zmarła na koronawirusa 27-latka. Wstrząsające doniesienia
  4. Pilne poszukiwania, poważne niebezpieczeństwo. Sanepid wystosował ważny komunikat do Polaków
  5. Były minister przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje najbliższa mu osoba, przegrał z ciężką chorobą
  6. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało

Źródło: WyborczaPL

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News