Wreszcie wiadomo, na co Jurek Owsiak naprawdę wydaje pieniądze

Wreszcie wiadomo, na co Jurek Owsiak naprawdę wydaje pieniądze Źródło: youtube/przeambitniPL

Jurek Owsiak w szczerzej rozmowie zdradził dziennikarzowi na co naprawdę wydaje pieniądze. Okazuje się, że znany filantrop ma naprawdę niemałe wydatki.

Jurek Owsiak jest postacią, wokół której narosło wiele kontrowersji. Choć co roku zbiera ogromne pieniądze za pomocą WOŚP na cele charytatywne, to ze względu na bycie organizatorem festiwalu Pol'and'Rock przysporzył sobie wielu przeciwników. Ponadto sporo osób zarzuca mu, że nie wszystkie pieniądze fundacji idą faktycznie na pomoc szpitalom. Teraz znany filantrop zdradził, na co przeznaczy zebrane pieniądze.

Jurek Owsiak brał udział w meczu charytatywnym

Jurek Owsiak wziął udział w charytatywnym meczu gwiazd TVN z reprezentacją WOŚP. Po spotkaniu, udzielił wywiadu dla portalu Przeambitni. Dziennikarz zapytał go o to, czego najbardziej brakuje w Polskich szpitalach, oraz na co zostanie przeznaczony dochód z charytatywnego wydarzenia.

- Dzisiaj zbieraliśmy na karetkę pogotowia dla Ustrzyk Dolnych, Bieszczady. Karetka typu specjalistycznego, wartość jej około 800 tysięcy złotych. Już ją zamówiliśmy, mamy dwie karetki za sobą, Poznań, Wrocław w poprzednich meczach, mamy doświadczenie, wiemy jak to robić, cel był bardzo jasny, teraz liczymy SMS-y, wpływy z biletów i myślę, że tak samo jak rok temu, co widać po atmosferze, po tym jak ludzie się świetnie bawią, będziemy mogli to zrealizować. Tak jak powiedziałem, ona jest już zamówiona - mówił lider WOŚP.

Jurek Owsiak o sytuacji polskich szpitali

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jurek Owsiak odpowiedział także na pytanie na temat braków w polskich szpitalach. Okazało się, że sytuacja jest dużo gorsza, niż mogłoby się wydawać. W polskich placówkach kompletnie brakuje sprzętu, a obecny jest przestarzały. Jak zaznaczył lider WOŚP - okres działania sprzętu jest bardzo krótki, przez co wymiany powinny być przeprowadzone regularnie. To niestety kosztuje.

Dzisiaj grzeje: 1. Agnieszka Woźniak-Starak chciała zajść w ciąże z Piotrem?! Jej słowa łamią serce
2. Mało znany objaw nowotworu. Pojawia się głównie w nocy

- Moglibyśmy takie mecze rozgrywać każdego dnia. 365 dni w roku, bo moglibyśmy tyle rzeczy kupować, o jakie jesteśmy proszeni przez Polskie szpitale. [...] Tych szpitali jest w Polsce ponad 650. Niemal każdy zwraca się do nas z prośbą o jakiś sprzęt. Sprzęt nowoczesny ma to do siebie, że jego praca trwa kilka lat. Nie kilkanaście, kilka lat. 5-6 lat i ten sprzęt powinien być wymieniany. Już nawet nic nie robią upgrade'y, które unowocześniają jego zawartość w środku. Trzeba po prostu kupować nowy sprzęt, to są technologie, które pędzą dosyć szybko, także moglibyśmy grać, grać i grać - mówił przejęty Jurek Owsiak.

Najlepsze newsy dnia:

  1. GIS ostrzega: Popularny ser skażony. Zjedzenie grozi nawet ŚMIERCIĄ
  2. Kochanka męża zmarła i zostawiła mu maleńkie dziecko. Mężczyzna chce je wychować razem z bezpłodną żoną
  3. Straż pożarna znalazła ciało noworodka w rowie. Przed śmiercią matka zafundowała mu ogromne cierpienie
  4. Filip Chajzer przesadził w Dzień Dobry TVN? Fani oburzeni, "Za taki żart można stracić pracę"
  5. PiS chce wprowadzić wielkie zmiany w emeryturach. Wiadomo, kto dostanie więcej pieniędzy

Źródło: Przeambitni

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News