Kto zastąpi Jurka Owsiaka, gdy ten zrezygnuje? Jego żona zdradziła tajemnicę

Kto zastąpi Jurka Owsiaka, gdy ten zrezygnuje? Jego żona zdradziła tajemnicę Źródło: YouTube/Onet News

Jurek Owsiak miał trudny początek roku. Tragedia podczas finału WOŚP w Gdańsku popchnęła go nawet do rozważań o dymisji. Ostatecznie lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy pozostał w swojej organizacji. Wiemy jednak, kto zająłby jego miejsce w przypadku, jeśli w końcu zdecydowałby się odejść.

Jurek Owsiak kieruje Wielką Orkiestrą Świąteczną Pomocy już ponad ćwierć wieku i trudno o inny przypadek, w którym osoba jest tak jednoznacznie utożsamiany z organizacją. Jednak w tym roku nieomal nie doszło do rezygnacji Owsiaka z pełnienia swojej funkcji. Kto wtedy przejąłby stery Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Jurek Owsiak planował odejść. Wszystko przez Gdańsk

Myśli o dymisji były efektem tragedii, jaka wydarzyła się w Gdańsku podczas tegorocznego finału WOŚP. To właśnie podczas imprezy doszło do zabójstwa prezydenta Pawła Adamowicza. Ten dramat mocno wstrząsnął Owsiakiem, tym bardziej, że pojawiały się oskarżenia o nieodpowiednie zabezpieczenie finału. Lider WOŚP był zdecydowany oddać stery swojej organizacji i usunąć się w cień. Powstrzymała go przed tym żona, Lidia Niedźwiecka-Owsiak. To ona przekonała go, by nie zostawiał dzieła swojego życia i nie zaprzepaszczał wielu lat ciężkiej i dobrej pracy.

Lidia Nieźwiedzka-Owsiak udzieliła "Wysokim Obcasom" szczerego wywiadu, w którym opowiada o tamtych trudnych momentach. Wytłumaczyła też, co stałoby się z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, gdyby Jurek Owsiak rzeczywiście zrezygnował i odszedł z jej struktur.

Kto zastąpiłby Owsiaka? Jest konkretna odpowiedź

Żona Owsiaka zdradza, że mąż nie uprzedził jej, iż zamierza się podać do dymisji. Treść konferencji prasowej nie była jej znana, ale przyznaje, że nie była zaskoczona.

- Emocje były tak silne, że zdecydowałam, że dowiem się ze wszystkimi. Zapewnił, że fundacja będzie dalej pracować, ale Polacy odebrali sprawę jednoznacznie: nie będzie Jurka, nie będzie fundacji - opowiada w rozmowie z "Wysokimi Obcasami". 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Lidia Niedźwiecka-Owsiak wyjaśniła też, co stałoby się z organizacją w przypadku odejścia z niej jej obecnego lidera. Okazuje się, że stery przejęłaby właśnie żona Owsiaka. Wraz z zarządem zajmowałaby się kierownictwem WOŚP. Jednak przyznaje, że nie zgodziłaby się na samodzielne prowadzenie fundacji. Liczyłaby na pomoc męża. W ich rodzinie wsparcie i wzajemny szacunek są bowiem istotną wartością. 

- Siła jest w nas. W tym, że robimy to wspólnie - zdradza receptę na szczęśliwe małżeństwo Lidia Niedźwiecka-Owsiak w rozmowie na łamach "Wysokich Obcasów".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kultowa polska piosenkarka ma 95 lat i jest ciężko chora. Mimo to, opiekuje się przykutym do łóżka mężem. Jej historia złamie wam serce, będziecie płakać
  2. Elżbieta II do Polski przyjechała tylko raz. Wtedy Jolanta Kwaśniewska zrobiła coś strasznego. Pierwsza dama uraziła królową
  3. Dzieci Ani Przybylskiej w tym wszystkim żal najbardziej. Zaskakujące informacje dot. Jarosława Bieniuka
  4. Nareszcie! Policja wpadła na kluczowy trop ws. poszukiwań Dawidka, wskazano szczególne miejsce
  5. Mąż zakochał się w Małgorzacie Sosze gdy była nastolatką. Ale jak dzisiaj ją zobaczy, dostanie palpitacji serca
  6. Można złapać się za głowę. Oto, co teraz dzieje się z mordercą Kristiny

Źródło: Jastrząb Post

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News