Swój testament ogłosił u Owsiaka. Nie żyje wyjątkowy Polak, szef WOŚP pożegnał przyjaciela

Swój testament ogłosił u Owsiaka. Nie żyje wyjątkowy Polak, szef WOŚP pożegnał przyjaciela Źródło: .

Jurek Owsiak żegna wyjątkowego uczestnika festiwalu Pol'and'Rock, a wszyscy żegnają szefa Amnesty International. Ten niezwykły Polak wygłosił wzruszające przemówienie na Akademii Sztuk Przepięknych ledwie kilka miesięcy przed śmiercią.

Jurek Owsiak we wpisie na Facebooku żegna Bogusława Stanisławskiego, szefa Amnesty International, który w tym roku zdążył zagościć na Pol'and'Rock Festival w ramach Akademii Sztuk Przepięknych. To, co miał do przekazania w ramach swojego testamentu młodym ludziom zebranym w namiocie na wzgórzu, chwyta za serce.

Jurek Owsiak mówi, że Bogusław Stanisławski wiedział o zbliżającej się śmierci

Wpis prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to piękny trybut dla Bogusława Stanisławskiego. Odznaczony Orderem Odrodzenia Polski przez Bronisława Komorowskiego działacz społeczny i anglista zmarł 12 września 2019 w wieku 89 lat. Przyczyną śmierci był glejak mózgu. Oto, co powiedział o swojej chorobie podczas swojego wystąpienia na festiwalu:

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Parę tygodni temu dowiedziałem się, że zalęgł mi się potworek w mózgu. Nazywa się glejak. Przede mną krótka przyszłość. No i co było robić? Siedzieć i rozważać? Nie! Wziąłem to na klatę. Pomyślałem sobie, że jest to moja ostatnia szansa na spotkanie się z młodzieżą, z którą się często widzę, bo jesteście moją nadzieją - powiedział wtedy działacz, inspirując młodych ludzi do działania.

Żywił nadzieję, że kolejne pokolenie przejmie inicjatywę i tym samym nie pozwoli jego wieloletniej pracy pójść na marne. Bogusław Stanisławski już w latach 90. współtworzył warszawskie struktury Amnesty International. Angażował się m.in. w sprawy związane z Tybetem.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiany piosenkarz jest ciężko chory. Codziennie przyjmuje tonę leków, wygląda strasznie

2. Niespodziewane słowa ws. śledztwa dot. ekshumacji Woźniak-Staraka. Wypowiedź inspektora obiega media

- Najbardziej wzruszający moment, kiedy pan Bogusław Stanisławski, który był szefem Amnesty International, przyszedł do nas. Pan, który, jak sam mówi otwarcie, po rozpoznaniu choroby jest u kresu swojego życia, skierował się do wszystkich siedzących niesamowite słowa, które mówiły o solidarności, polskiej wolności i o budowaniu tej wolności - napisał Jurek Owsiak.

Prezes WOŚP wyraził też nadzieję, że przekaz zmarłego zostanie na zawsze w sercach uczestników festiwalu

- Składam najszczersze kondolencje najbliższym Pana Bogusława. Na zawsze zostanie On w mojej pamięci. Żegnaj, Przyjacielu! - zakończył swój wpis Jurek Owsiak.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się n wydatek
  2. Mąż nagrał swoją żonę ukrytą kamerą. Był w szoku, gdy zobaczył, co robi z ich dzieckiem
  3. Krystyna Pawłowicz w nocy nie była w stanie wsiąść do taksówki. Posłance pomogła policja
  4. Nagrano Kaczyńskiego z ukrycia. Widać na filmie, jak traktuje się "szeregowego posła"
  5. 102-letnia babcia nie mogła się pojawić na ślubie wnuczki. Panna młoda od razu postanowiła działać, jej pomysł wycisnął łzy z oczu rodziny

źródło: interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News