Owsiak znalazł rozwiązanie na brak pociągów na Pol'and'Rock. Ta akcja podbija sieć w mgnieniu oka

Owsiak znalazł rozwiązanie na brak pociągów na Pol'and'Rock. Ta akcja podbija sieć w mgnieniu oka Źródło: Wikimedia Commons/Ralf Lotys

Jurek Owsiak miał ostatnio poważny problem z transportem na organizowany przez niego coroczny Pol'and'Rock festiwal (znany wcześniej jako Przystanek Woodstock). Udało się jednak znaleźć rozwiązanie, które zmobilizowało internautów.

Jurek Owsiak jest w Polsce postacią wywołującą niemałe kontrowersje - ma wielu zwolenników, ale i zaciekłych wrogów. Nie da się ukryć, że od dłuższego czasu nie jest mu również po drodze z obozem rządzącym. Mimo tego, zaskakująca była decyzja państwowych przewoźników kolejowych, którzy wycofali specjalne pociągi, które od samego początku każdego roku dowoziły uczestników festiwalu. 

Jurek Owsiak dostał nieoczekiwany cios od przewoźników

Do tej pory Przewozy Regionalne oferowały specjalne pociągi, które jeździły przez największa miasta Polski i dostarczały uczestników festiwalu prosto do Kostrzyna nad Odrą. Niestety, w tym roku przewoźnik stwierdził, że nie ma dostatecznie dużo składów, aby zrealizować takie zamówienie. Jakby tego było mało, PKP Intercity zapowiedziało, że na czas festiwalu będzie omijać stację Kostrzyn. Wszystko wskazywało na to, że festiwal będzie kompletnie odcięty od świata.

Decyzja wydaje się o tyle absurdalna, że przewoźnik zarabiał na przewozach uczestników festiwalu, a impreza jest jedną z największych w Europie. Jurek Owsiak razem z jednym ze sponsorów medialnych, stacją radiową Antyradio, postanowili zaradzić problemowi i zorganizować festiwalowiczom inny, bezpieczny transport na miejsce.

Jurek Owsiak zorganizował z Antyradiem inną formę transportu

Na antenie radia ogłoszono specjalny konkurs dla przewoźników, nazwany "Skazani na busa". Celem akcji ma być zgromadzenie przewoźników, chętnych do przewozu uczestników festiwalu do Kostrzyna. Start konkursu przewidziano na 8 lipca, czyli 3 tygodnie przed datą rozpoczęcia festiwalu. Wygląda na to, że mimo problemów ze strony państwowego przewoźnika, uda się bezpiecznie przetransportować choć część uczestników na Pol'and'Rock festiwal. 

Oczywiście internauci w mgnieniu oka pojawili się z bardzo pozytywnym odzewem, a liczba zgłoszeń dotycząca wspólnych przejazdów rośnie z każdą minutą. Społeczność zebrana w okół festiwalu po raz kolejny udowodniła więc, że Pol'and'Rock jest czymś więcej, niż tylko kilkudniowym spotkaniem przy dobrej muzyce.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ponadto sam Jurek Owsiak od wielu lat promował idee wspólnych podróży samochodami Woodstockowiczów. Teraz jednak w obliczu kryzysu z kolejami, na Facebooku Antyradia udostępniono grupę pomocy w dojazdach na festiwal. O branie udziału w akcji zaapelował także Jurek Owsiak, który chciałby zapewnić uczestnikom swojego wydarzenia jak najlepsze bezpieczeństwo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. To był najpilniej strzeżony sekret! O Kindze Dudzie będą teraz mówić WSZYSCY! Nie uwierzycie, co zrobiła
  2. Wiadomo, na co chorowała Irena Szewińska! Przyczyny śmierci legendarnej olimpijki są STRASZNE. Aż trudno w to uwierzyć
  3. Oliwia Bieniuk chora? W mediach o tym nie usłyszycie
  4. Dramat ojca dzieci Małgorzaty Rozenek. Po udarze spotkało go kolejne wielkie nieszczęście
  5. Meghan Markle i Harry niedawno zostali rodzicami i już przekazali radosną wiadomość. Gratulacje spływają z całego świata

Źródło: natemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News