PKP nie dojedzie na Pol'and'Rock. Pociągi zmienią trasę tuż przed festiwalem

PKP nie dojedzie na Pol'and'Rock. Pociągi zmienią trasę tuż przed festiwalem Źródło: Facebook/Jurek Owsiak

Jurek Owsiak już od lat walczy z obecnie rządzącymi w sprawie festiwalu Pol’and’Rock. Tym razem będzie musiał jakoś rozwiązać problem dojazdu do Kostrzyna, bowiem PKP wycofuje wszystkie połączenia z tym miastem.

Jurek Owsiak od lat ma problemy przy organizacji jednego z najpiękniejszych festiwali w Polsce Pol’and’Rock. Co roku impreza zgłaszana jest jako dużego ryzyka i protestuje się przeciwko występującym artystom. W tym roku postanowiono utrudnić uczestnikom dojazd.

Jurek Owsiak ma kolejne problemy przy organizacji festiwalu 

Jurek Owsiak to jedna z najbardziej kontrowersyjnych osób w Polsce. Od 25 lat organizuje Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, która zbiera pieniądze na sprzęt szpitalny. Jego drugim dużym projektem jest festiwal muzyczny Pol’and’Rock, który w pierwotnym zamyśle miał być podziękowaniem dla wolontariuszy WOŚP.

Obecny rząd jest bardzo przeciwny Jurkowi Owsiakowi i jego wszelakiemu działaniu. Od lat walczą, aby festiwal się nie odbył, nazywają go niemoralnym i wysoce niebezpiecznym. Jak na złość im bardziej walczą, tym więcej ludzi pojawia się w Kostrzynie. W zeszłym zjawiło się około 700 tysięcy osób. Dlatego też w tym roku planuje się utrudnienia w dojazdach na festiwal.

PKP nie dowiezie fanów muzyki na festiwal w Kostrzynie

- Mówiąc krótko – artykuł mówi o podejściu kolei do tegorocznej edycji Pol’and’Rock Festiwal i zamyka się takim przekazem – nie dość, że nie damy Wam pociągów dodatkowych, to jeszcze zrobimy wszystko, aby dalekobieżne pociągi rejsowe spółki Intercity ominęły Kostrzyn. Chodzi o to, aby nie narażać, broń Boże, pasażerów na spotkanie z uczestnikami Pol’and’Rock Festival - tak napisał na swoim Facebooku Jurek Owsiak. Nawiązuje w ten sposób do oświadczenia, które wydało PKP. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

PKP pierwszy raz po 25 latach wycofało specjalny pociąg, który co roku dowoził ludzi na festiwal. Na tym się jednak nie skończyło - planuje się zmiany trasy pociągów tak, aby żaden z nich nie dojechał w pobliże Kostrzyna. Oficjalny powód to obawa przed zniszczeniem mienia, jednak wszyscy są przekonani, że to kolejna zagrywka rządu. Poza tym internauci dziwią się, że taki argument w ogóle powstał, po tym jak przez 25 lat ludzie dojeżdżali na festiwal właśnie pociągiem.

-To jest chory kraj, chory z nienawiści. Jak ktoś może, niech wyjeżdża - napisał jeden z internautów. 

- Co dalej? Drogowcy zaczną remontować wszystkie drogi dojazdowe? Nawet za komuny na to nie wpadli by Jarocin odcinać - dodał inny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany polski artysta ma raka! Jego córka w przerażających słowach powiedziała o stanie ojca
  2. Cała PRAWDA o rodzinie Mateusza Morawieckiego. Internautom opadły szczęki, gdy to zobaczyli. Nie pozbieracie się po tym
  3. Wielka porażka Norbiego. Najnowsze doniesienia o „Jaka to melodia” ukazały brutalną prawdę
  4. Dramat ojca dzieci Małgorzaty Rozenek. Po udarze spotkało go kolejne wielkie nieszczęście
  5. Meghan Markle i Harry niedawno zostali rodzicami i już przekazali radosną wiadomość. Gratulacje spływają z całego świata
  6. Nie żyje Marta. Jej ciało znaleziono w lesie

źródło: Inn Poland

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News