Jurek Owsiak nie wspomina często o mamie i dziadkach. A ma czym się pochwalić, niezwykłe postacie

Jurek Owsiak nie wspomina często o mamie i dziadkach. A ma czym się pochwalić, niezwykłe postacie Źródło: YouTube / Onet News

Jurek Owsiak rzadko wypowiada się o swoich najbliższych członkach rodziny. Niewiele osób zna szczegóły z życia prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jurek Owsiak raczej niechętnie wypowiada się na temat swojej rodziny. Prezes WOŚP unika rozmów o najbliższych. Niewiele osób zna szczegóły jego życia rodzinnego, choć wiadomo, że młody hippis wychował się w domu milicjanta. Jednak to dziadkowie Owsiaka zasługują na uwagę, wiele przeżyli.

Jurek Owsiak raczej unika rozmów o swojej rodzinie

12 stycznia odbędzie się 28. finał Wielkiej orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundacja Jerzego Owsiaka zbiera pieniądze na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Wolontariusze w całej Polsce już rozpoczęli zbieranie datków, a w wielu miastach stanęły sceny, gdzie odbędą się koncerty i pokazy artystyczne, które mają zachęcić do wsparcia WOŚP.

Fundację w 1993 roku założył Jerzy Owsiak, który do dzisiaj pozostaje prezesem WOŚP. Od tego czasu, co rok odbywają się zbiórki, których celem jest pomoc polskim szpitalom i służbie medycznej. 

Postać prezesa WOŚP przez lata wzbudzała wiele kontrowersji. Owsiak znany jest ze swoich szczerych wypowiedzi i bezkompromisowych poglądów, które niejednokrotnie uderzały m.in. w państwowe władze i najważniejszych polityków w kraju. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jurek Owsiak ma ciekawe korzenie

Mama Prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była księgową. Jurek Owsiak wspomina ją jako wielką kobietę, która zawsze zapewniała mu wiele miłości.

- Miała 24 lata, jak mnie urodziła. Wyglądała jak aktorka. Naprawdę. Długie, kręcone włosy, uśmiechnięta, zgrabna, świetnie ubrana - powiedział w jednym z wywiadów.

Dzisiaj grzeje: 1. Za pięciozłotówkę możesz dostać fortunę. Sprawdź, czy masz ją w swoim portfelu
2. Wśród rannych są dzieci. Okropny wypadek na wschodzie Polski

Ciekawymi postaciami są również dziadkowie Jurka Owsiaka. Dziadek ze strony ojca walczył w wojnie polsko-bolszewickiej. Babcia natomiast była w oddziałach generała Józefa Hallera.

- Tata Zbigniew ma bardzo ciekawy rodowód, ponieważ jest ze związku piłsudczyka z kobietą z oddziałów Hallera. I ja mam takie pamiątki po nich - po babci odznakę hallerczyków, a po dziadku Krzyż Walecznych z roku 1920 - wyznał Owsiak w "Wysokich Obcasach".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Efekty pojawiły się już na drugi dzień
  2. Żona Artura Boruca to prawdziwa piękność. Zdjęcia Sary Boruc są prawdziwą petardą (FOTO)
  3. Niepokojące doniesienia o mamie Grażyny Torbickiej. Córka wyznała całą prawdę, smutne informacje
  4. Dramatyczne zdarzenie w The Voice Kids, polało się morze łez. Chodzi o śmierć bliskiej osoby, jak mogli to pokazać na wizji?
  5. Drzwi kościoła się otworzyły podczas ślubu i wtedy się zaczęło. Niewyobrażalne sceny, goście przecierali oczy ze zdumienia

źródło: Wysokie Obcasy

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News