Jurek Owsiak zaapelował do ministra
youtube.com Onet News
Monika Majko - 8 Października 2020

Jurek Owsiak nie mógł milczeć. Pilnie zaapelował do ministra zdrowia

Jurek Owsiak zwrócił się z pilnym apelem do nowego ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego. Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy potrzebuje rządowego wsparcia, chodzi o polskie dzieci.

Jurek Owsiak musiał działać. Założyciel i prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zwrócił się z pilnym apelem do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, z prośbą o rządową pomoc. Chodzi o zdrowie i życie tysięcy polskich dzieci.

Jurek Owsiak zaapelował do ministra zdrowia

6 października br., w ramach 54. Konkursu Ofert, Fundacja WOŚP kupiła nowoczesny aparat do badań PET-CT, którego wartość wynosi dokładnie 15 mln 890 tys. zł. Urządzenie, które pozwala na precyzyjne lokalizowanie ognisk chorób nowotworowych u dzieci, m być darem dla Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. To pierwsza taka maszyna w Polsce i jedna z pierwszych w Europie. Niestety, by mogła pomagać dzieciom z całej Polski, potrzebny jest dodatkowy program finansowania.

Zenek Martyniuk sąsiedzi fatalna sytuacjaSąsiedzi Martyniuków ujawnili, co wyrabia się w ich domu. Sytuacja jest bardziej niż fatalnaCzytaj dalej

- Aparat PET-CT będzie diagnozować dzieci przywożone z całej Polski. Aby było to możliwe, spełniony musi być jeden podstawowy warunek - za wszystkimi dziećmi, które takich badań będą potrzebowały, musi iść cały system finansowania samego badania i wszystkich procedur z nim związanych. Na znieczulenie i inne ważne procedury trzeba zagwarantować pełne, całoroczne i wieloletnie finansowanie. Wtedy wszystkie dzieci będą mogły skutecznie korzystać z tej absolutnie kosmicznej technologii, a tym samym liczyć na wczesne i precyzyjne rozpoznanie choroby, co sprawi, że walka o ich zdrowie ma szanse być skuteczna - tłumaczy Jurek Owsiak.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

Fundacja Jurka Owsiaka kupiła urządzenie do badań warte niemal 16 milionów złotych

W związku z tym prezes i założyciel Fundacji WOŚP zwrócił się z apelem o takie wsparcie do ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego. Jurek Owsiak chciałby, aby program finansowania badań i procedur związanych z działalnością urządzenia PET-CT był wprowadzony już od przyszłego roku.

Dzisiaj grzeje:

1. Ważny apel, mówi się o zamknięciu cmentarzy. Ministerstwo zabrało głos

2. Obowiązkowe maseczki nawet w prywatnym samochodzie. W Polsce coraz więcej zakażonych

3. Doniesienia mediów są bardzo przykre. Ewa Drzyzga zdruzgotana, nieoficjalne przecieki dotyczą jej rodziny

- Dlatego zwracam się do pana ministra zdrowia, aby pomógł Fundacji wprowadzić takie standardy już od przyszłego roku. Zakup takiego urządzenia nie był w żadnych planach systemowych. Dlatego kiedy Fundacja zdecydowała się go nabyć dla CZD, chcemy zapewnić jego skuteczne funkcjonowanie w największym szpitalu dziecięcym w Polsce - przekazał szef WOŚP.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W "Milionerach" wyśmiano uczestnika. Sam Hubert Urbański nie spodziewał się kontrowersji
  2. Anna Lewandowska ma w rodzinie bohaterkę. Amerykanie chcą stworzyć serial o jej życiu
  3. Jolanta Kwaśniewska zmieniła się nie do poznania. Przeszła fenomenalną metamorfozę
  4. Klienci dużego banku w Polsce mogą stracić oszczędności. Pieniądze znikają z kont, wydano komunikat
  5. Ciężko chora 27-latka błaga o pomoc, lekarze odmawiają leczenia. Pokazała rozpaczliwe wiadomości
  6. 40-latek chciał spróbować sromotnika, po kilku minutach poczuł się fatalnie. Gdyby nie 1 rzecz, mogło skończyć się tragedią

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News