Jurek Owsiak kandydatem na prezydenta RP?
WikiMedia Commons/Ralf Lotys
- 3 Października 2019

Jurek Owsiak kandydatem na prezydenta? Rzecznik rządu PiS pokusił się o dosadny komentarz

Jurek Owsiak kandydatem na prezydenta RP? Rzecznik obecnego rządu, Piotr Müller, zdecydował się bardzo dosadnie skomentować ten pomysł. Nie od dziś wiadomo, że działacz społeczny nie jest ulubieńcem partii PiS.

Jurek Owsiak kandydatem PO na prezydenta? Takie plotki słychać było już nie raz na fali emocji, które udzieliły się niejednemu m.in. po śmierci prezydenta Adamowicza. Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest symbolem, który co najmniej raz do roku łączy Polaków i nic dziwnego, że niektórzy chętnie zobaczyliby go u władzy nie oglądając się na to, czy sam miałby na to ochotę.

Tata i niesamowita niespodziankaMiał 9 miesięcy, kiedy jego tata został zabity. 15 lat później ktoś puka do drzwi, tego co ujrzał nie zapomni nigdyCzytaj dalej

Jurek Owsiak zdaniem rzecznika rządu nie powinien być kandydatem na prezydenta

Wokół postaci Jerzego Owsiaka nie raz było już wyjątkowo głośno. Ma on tendencję do bezpośrednich wypowiedzi, a w obliczu ostatniej zmiany klimatu politycznego coraz częściej wyraża to, co sądzi na temat poczynań obecnego sądu. Ostatnio trafił nawet do sądu, pozwany przez urażoną jego wypowiedziami posłankę Krystynę Pawłowicz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Świat według KiepskichGwiazdy Kiepskich nie żyją od lat. Tragiczna śmierć i chorobaCzytaj dalej

Jednak jak do tej pory zaangażowanie Jerzego Owsiaka w politykę można właściwie ograniczyć do borykania się z coraz większymi obostrzeniami nakładanymi na Pol'and'Rock Festival przez rząd oraz do potyczek słownych z przedstawicielami PiS-u. Jak można usłyszeć w wypowiedzi rzecznika rządu, Piotra Müllera, PiS wolałby, żeby zaangażowanie prezesa WOŚP w politykę dalej się nie rozwijało.

- Jeśli będzie chciał startować, ma do tego prawo. Ale byłby to dysonans wobec jego deklaracji o apolityczności. Jerzy Owsiak nie łączy Polaków w sensie politycznym, tylko charytatywnym - powiedział Piotr Müller w programie "Tłit".

Widać, że dopatruje się w sugerowaniu Jerzemu Owsiakowi kariery politycznej swego rodzaju "demaskacji" jego intencji, nawet jeżeli te sugestie nie wychodzą od samego zainteresowanego. Zaraz potem przechodzi do krytykowania kompetencji Jerzego Owsiaka.

Dzisiaj grzeje:

1. Dramat legendarnej polskiej aktorki. Miała urodę, sławę i bogactwo, ale nie mogła spełnić największego marzenia. Będziecie płakać

2. Rozwiązała się wielka zagadka dot. obecności tajemniczej Ewy na motorówce Staraka. Prokuratura podała informacje

- Obywatele, oprócz znanej twarzy, oczekują również kompetencji w zakresie politycznym, międzynarodowym, organizacyjnym. Owsiak ma dobre kompetencje w zakresie organizacji instytucjami charytatywnymi, ale czym innym jest rządzenie państwem - kontynuował rzecznik obecnego rządu.

Jego wypowiedzi można odebrać jako wyraźne ostrzeżenie dla Jerzego Owsiaka. Gdyby zdecydował się kandydować na prezydenta z ramienia PO, nie miałby łatwej drogi na szczyt. Jednak najbardziej prawdopodobne jest, że i samemu Jerzemu Owsiakowi się tam nie spieszy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niemieckie problemy dotarły do Polski. Mamy najgorsze prognozy w historii
  2. Uwielbiana bohaterka serialu ''Na dobre i na złe'' rezygnuje z pracy na planie. Fani są załamani
  3. Dwa wielkie psy rzuciły się na 8-latkę i jej maleńką suczkę. Nagle zza dziecka wybiegł ogromny rottweiler
  4. Dominika Gwit założyła bardzo dopasowaną suknię. Fani przetarli oczy z wrażenia i wydali jednoznaczny werdykt
  5. Katarzyna Figura przyznała się do choroby. Smutne i szczere wyznanie

Szczeniaki10 zwierząt z bielactwem, niezwykły widok. Szczeniaki są najsłodszeCzytaj dalej

źródło: wp

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News