Pierwszy raz od 25 lat. PiS uderza w Owsiaka, nie dano zgody na specjalne pociągi

Pierwszy raz od 25 lat. PiS uderza w Owsiaka, nie dano zgody na specjalne pociągi Źródło: Wikimedia Commons/Ralf Rotys

Jurek Owsiak ma niemałe problemy z partią rządzącą. Ostatnie decyzje spółek państwowych powiązanych z rządem, bezpośrednio uderzyły w działalność znanego działacza społecznego. Po raz pierwszy doszło do bardziej widocznego zaognienia się konfliktu.

Jurek Owsiak od zawsze był solą w oku Prawa i Sprawiedliwości. Obie strony od dawna nie ukrywały, że za sobą nie przepadają. Mimo dojścia do władzy konserwatywnej partii obie strony po prostu trzymały się od siebie z daleka i oficjalnie nie przeszkadzały sobie w działaniach. Teraz jednak rząd bezpośrednio uderzył w działalność filantropa.

Jurek Owsiak ma problemy z PiS. Zablokowano jego pociągi na festiwal

Od dawna uczestnicy Pol'and'Rock Festiwal (kiedyś Przystanek Woodstock) mogli korzystać ze specjalnych pociągów, które wiozły uczestników festiwalu do Kostrzyna. Wygląda na to, że w tym roku sytuacja się zmieniła.

- Spółka Przewozy Regionalne w ostatnich latach, ograniczając koszty, dostosowała ilostan eksploatowanego taboru do liczby niezbędnej do obsługi oferty zamawianej przez Marszałków Województw. Niemniej jednak ze swojej strony deklarujemy wzmocnienie naszej oferty przewozowej w relacjach Kostrzyn – Szczecin, Wrocław, Poznań, Zielona Góra i Gorzów Wielkopolski - ogłoszono w oficjalnym komunikacie.

Z racji, iż Przewozy Regionalne są spółką państwową, internauci dopatrują się powodów decyzji w konserwatywnej polityce partii rządzącej.

- Widzicie, młodzi, dlatego właśnie trzeba jesienią ruszać do urn - napisał jeden z komentatorów.

Jurek Owsiak odnosi się do całej sprawy. Nie zamierza dać za wygraną

Do komunikatu Przewozów Regionalnych odniósł się publicznie Jurek Owsiak. Jak sam przyznał, przewoźnik może stracić na tej decyzji około siedmiu milionów złotych, więc dla niego ta decyzja jest kompletnie niezrozumiała.

- Jesteście firmą spółki państwa, więc oferujecie usługi i to jest wasz obowiązek - powiedział Owsiak.

Znany działacz społeczny nie ma zamiaru tak pozostawić tej sprawy. Planuje odwołać się od decyzji przewoźnika. Ponadto poprosił uczestników festiwalu o wzajemną pomoc w bezpiecznym transporcie na miejsce.

- Niemniej – zaapelowaliśmy dziś do uczestników Festiwalu i ogłosiliśmy wielkie pospolite ruszenie – pomagajmy sobie, dowieźmy siebie wzajemnie na festiwal samochodami, autobusami, zorganizujmy się we wszelkie grupowe przyjazdy - ogłosił Jerzy Owsiak.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cała prawda o dzieciach Bronisława Komorowskiego! Nigdy nie zgadniecie, czym zajmują się dzieci byłego prezydenta. Zdębiejecie z wrażenia!
  2. Małgorzata Kożuchowska przekroczyła wszelkie granice. Pokazała coś, czego żaden Polak się nie spodziewał! Fani nie mogą dojść do siebie po tym, co zobaczyli!
  3. Nagranie, po którym odbierze wam mowę. Anna Mucha w koronkowym wdzianku zaprasza do swojego łóżka
  4. Brytyjczycy oburzeni i obrzydzeni do granic możliwości. Wszyscy mogą zobaczyć, jak księżna Diana umiera w 3D
  5. Rodzinny dramat Grażyny Torbickiej. Gwiazda i jej mąż przechodzą teraz bardzo trudne chwile
  6. Nie żyje wielki Polak. TVP przekazało smutne informacje, jego śmierć to ogromna strata dla nas wszystkich

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł