Bardzo smutna śmierć. Kochały ją tłumy, okrzyknięto ją Wielką Damą
Wiadomości Pikio - 30 Grudnia 2018

Bardzo smutna śmierć. Kochały ją tłumy, okrzyknięto ją Wielką Damą

June Whitfield była jedną z najbardziej uwielbianych przez telewidzów brytyjskich aktorek. Artystka pozostawała aktywna zawodowo przez ponad 70 lat. Niestety do mediów dotarły właśnie informacje o jej śmierci, która wstrząsnęła fanami.

June Whitfield przyszła na świat 11 listopada 1925 roku w Londynie. Swą karierę aktorską rozpoczęła jeszcze w latach 40. ubiegłego stulecia, a ogromną popularność przyniosła jej rola w filmie "Carry On Nurse", który miał swą premierę jeszcze w 1959 roku.

Nie żyje June Whitfield. Uwielbiały ją pokolenia brytyjskich i światowych widzów

Zagraniczna publiczność poznała ją głównie dzięki występom w kultowym już serialu "Absolutnie fantastyczne". Co ciekawe, gwiazda zdecydowała się wiele lat po jego nakręceniu powrócić do swej dawnej roli na potrzeby opartego na serii filmu. Stało się to w 2016 roku. Poza tym artystka nagrywała także słuchowiska, które przez lata usłyszeć było można w brytyjskich radiach. Warto zaznaczyć, że rok temu Whitfield została wyróżniona za swe zasługi dla brytyjskiej kultury w bardzo wyjątkowy sposób, o którym wielu artystów może jedynie pomarzyć. Królowa Elżbieta II nadała jej tytuł Damy, podkreślając tym samym uznanie wobec talentu oraz wieloletniej pracy artystycznej aktorki. Gwiazda była znana ze swej szczerości oraz bezpośredniego podejścia do życia, ale także gigantycznego poczucia humoru. Dość surowo oceniała więc współczesne kino oraz telewizję, potrafiąc spojrzeć na nie ze swej wyjątkowej perspektywy. Niewiele osób mogło się bowiem pochwalić podobnym doświadczeniem w wymagającej branży, jaką jest show-biznes. - W telewizji jest teraz wszędzie seks i przekleństwa. Nie mam nic przeciwko, ale często nie pojawia się nic prócz nich. (...) Poprawność polityczna sprawia, że niedługo z niczego nie będziemy mogli się śmiać - powiedziała niegdyś June Whitfield w wywiadzie dla BBC Radio Sussex.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Anna PrzybylskaAnna Przybylska przed śmiercią. Wzruszające do łez relacje z ostatnich chwil jej życiaCzytaj dalej

Tragiczne wieści z Wielkiej Brytanii. Fani żegnają ukochaną aktorkę

Artystka odeszła niestety w wieku 93 lat. Zmarła podczas snu, w sposób spokojny. Zarówno fani, jak i rodzina oraz przyjaciele aktorki są zrozpaczeni tym faktem. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii doskonale zdają sobie sprawę z tego, że zmarła bardzo ważna orędowniczka ich kultury. - Jestem zrozpaczona. Straciłam przyjaciółkę. Nigdy nie zapomnę jej wielkiego talentu i doskonałego dowcipu - wyznała w rozmowie z mediami w niezwykle szczery sposób Joanna Lumley, z którą Whitfield występowała przez lata w "Absolutnie Fantastycznych".ZOBACZ TAKŻE:
  1. Omena Mensaah ma dziecko. Imię jej syna wprawia w osłupienie!
  2. Kim jest mąż Edyty Herbuś? Będziecie w szoku, czym się zajmuje
  3. Co zrobiły rano Chodakowska i Kurdej-Szatan?! Ciężko w to uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska: wzrost gwiazdy jest imponujący! Tego mogliście się nie domyślić
  5. Zdradziła go zaraz po ślubie. Aktor seriali TVP publicznie poniżył byłą żonę?!
 
Magda GesslerMagda Gessler powinna być tym oburzona! Największe graficzne porażki gwiazd 2018Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News