Prezydent USA spotkał się z Jeanem-Claudem Junckerem i Donaldem Tuskiem, dwoma najważniejszymi politykami w Unii Europejskiej. Zanim jednak doszło do rozmów, Tusk próbował rozluźnić atmosferę żartem, ale w paradę wszedł mu Juncker.

Jak już informowaliśmy, Trump z Junckerem i Tuskiem omawiali różne bieżące sprawy światowej polityki i próbowali wypracować wspólne działania. Udało się uzyskać porozumienie jedynie w sprawie terroryzmu i Ukrainy, Rosja poróżniła rozmówców, a resztę spraw odłożyli na później.

Jeszcze przed dyskusją panowie dali się sfotografować reporterom. Sytuację próbował rozluźnić Donald Tusk, szef Rady Europejskiej. Zapytał Donalda Trumpa, czy ten zdaje sobie sprawę, że UE ma dwóch prezydentów – szefa Rady i szefa Komisji Europejskiej. Trump mu przytaknął. Wtedy jednak wtrącił się Jean-Claude Juncker i ostudził Tuska.

Stwierdził bowiem, że faktycznie jest dwóch prezydentów, ale o jednego za dużo i wskazał palcem na byłego premier Polski. Od razu roześmiał się razem z Trumpem. Tusk także się uśmiechnął, maskując w ten sposób wycelowaną w niego zniewagę.

Pojawiły się nawet podejrzenia, że Jean-Claude Juncker mógł być pod wpływem alkoholu podczas spotkania. Szef KE już wielokrotnie narażał się na nieprzychylne komentarze i opinie, które były wynikiem jego dziwacznego zachowania w ważnych sytuacjach. Zachowania, które bardzo pasuje do tego, jakim odznacza się człowiek po alkoholu.

https://www.youtube.com/watch?v=ijt5K002_gY

...

Zobacz również