Sytuacja Jean-Claude’a Juckera robi się bardzo nieciekawa. Jeśli zarzuty wobec przewodniczącego Parlamentu Europejskiego potwierdzą się, może czekać go poważny wyrok. Polityk ma nóż na gardle.

Juncker, który był premierem Luksemburga w latach 1995-2013, oskarżany jest o współudział w miejscowej aferze podsłuchowej. Według relacji Marco Mille, byłego szefa luksemburskiego wywiadu, z transkrypcji zapisu potajemnej rozmowy z 2007 roku między nim a Junckerem celowo wycięto słowa wypowiedziane przez tego drugiego. Brakujące fragmenty mogłyby odpowiedzieć na pytanie, czy unijny polityk wiedział o prowadzonych wówczas nielegalnych podsłuchach.

ZOBACZ TAKŻE: Juncker zdradził Tuska! Polak może stracić stanowisko

Nóż na gardle

Sprawa przeciw byłemu premierowi malutkiego księstwa toczy się już od dłuższego czasu. W 2015 roku zeznał, że nie było jego zgody na prowadzenie operacji podsłuchowej. Pomimo tego 4 grudnia ponownie wszczęto śledztwo w tej sprawie. Pozostaje ono w zawieszeniu od 21 listopada, kiedy to Juncker poinformował, że nie może zjawić się w sądzie pomimo tego, że podano siedem zastępczych terminów.

ZOBACZ TAKŻE: Podejrzane zachowanie Junckera. Znów głośno o jego poważnych problemach (VIDEO)

źródło: wgospodarce.pl

Jak Tusk radzi sobie w Brukseli? Internauci nie zostawiają na nim suchej nitki! [MEMY]

9 największych kompromitacji rządu PiS

...

Zobacz również