Józef Oleksy ostatnie słowa
ANDRZEJ LANGE/East News
Klaudia Bochenek - 8 Sierpnia 2020

Abp Głódź ujawnił ostatnie słowa Józefa Oleksego. Łączyła ich wyjątkowa więź

Józef Oleksy zmarł 9 stycznia 2015 roku na skutek choroby nowotworowej. Przed śmiercią widział się z arcybiskupem Sławojem Leszkiem Głodziem. Mało kto wie, że łączyła ich wyjątkowa więź - duchowny poprowadził nawet ceremonię pogrzebową polityka. Ujawnił też jego ostatnie słowa.

Józef Oleksy do ostatnich chwil miał kontakt z arcybiskupem Sławojem Leszkiem Głodziem. Po odejściu polityka duchowny zdradził, co stało się tuż przed śmiercią byłego premiera.

Duchowny miał bardzo dobry kontakt z politykiem

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź od wielu lat znał się z Józefem Oleksym. Ciepło wspomina tę relację, dlatego nie można się dziwić temu, że także przed śmiercią polityka byli sobie bliscy.

- Oleksy to przecież niemal moje pokolenie. Józef miał wielu kolegów z Tarnowa z tzw. małego i wyższego seminarium duchownego. Jako alumni byliśmy w wojsku. A część kolegów rozpoczęła później studia na SGPiS w Warszawie i tam spotkała się z Oleksym - mówił w rozmowie z "Faktem" arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.

Krzysztof Jackowski ostrzeżenieKrzysztof Jackowski nie mógł czekać. Przekazał ostrzeżenie dla wszystkich PolakówCzytaj dalej

Józef Oleksy bardzo chciał mieć pogrzeb kościelny, a nie świecki. Nie prowadził wojen z Kościołem, a swoją decyzję argumentował tym, że "wszystkie komuchy miały kościelne pogrzeby". Pogrzeb polityka odbył się 16 stycznia, tydzień po jego śmierci. Bardzo chciał, żeby ceremonię odprawił metropolita gdański.

Józef Oleksy przegrał walkę z chorobą nowotworową

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

MałżeństwoW sieci pojawiło się niebywałe zdjęcie ślubne sprzed 50 lat. Wszyscy znają tę parę, wiecie kto to?Czytaj dalej

- To była bardzo pożyteczna i nabożna rozmowa. Tyle mogę powiedzieć. Dokonała się w obecności jego małżonki. Zakończyła się pojednaniem z Bogiem - zdradził potem duchowny w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną. Nie powiedział jednak, co dokładnie usłyszał od polityka. Tuż przed śmiercią Józefa Oleksego arcybiskup Głódź udzielił mu pełnego rozgrzeszenia.

Dzisiaj grzeje:

1. Od rana w całej Polsce trwają pilne kontrole. Mogą zapukać do każdego
2. Ośrodek wypoczynkowy zamknięty. Pracownicy zarażeni koronawirusem
3. Zatrzymanie krążenia, 5% szans na przeżycie. Joanna Senyszyn spisała testament, dwukrotnie uciekła śmierci

Józef Oleksy przez 10 lat walczył z rakiem prostaty, po 5 latach od usłyszenia diagnozy pojawiły się przerzuty m.in. do kręgosłupa. Mówił w wywiadach, że nie ma zdrowia, ale nad wszystko ceni miłość swojej żony. Polityk wiedział, że umrze i starał się przygotować na swoją śmierć. Podjął więc decyzję o zaplanowaniu swojego pogrzebu, miał też nagrać mowę pożegnalną, jednak ta nie została odtworzona podczas uroczystości pogrzebowych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilne ostrzeżenie dla Polaków. Prawie cały kraj objęty zagrożeniem
  2. Policja podała alarmujące informacje. Nie żyją 52 osoby, ponad 700 rannych
  3. Ogromne zagrożenie dla osób urodzonych w latach 60. i wcześniej. Najbliższe dni będą najgorsze
  4. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
  5. Małgorzata Rozenek-Majdan przerwała milczenie. Wykazała się odwagą, jakiej wielu brakuje

Zdjęcie żony RutkowskiegoCo się stało żonie Rutkowskiego? W sieci pojawiło się zdjęcie, czuje że będzie cierpiećCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News