Czyim synem jest Jon Snow tak naprawdę? On sam nie miał pojęcia

Czyim synem jest Jon Snow tak naprawdę? On sam nie miał pojęcia Źródło: youtube.com/GameofThrones

Jon Snow - rodzice uwielbianego bohatera Gry o tron od samego początku serialu byli gorącym tematem. Wiele osób nie mogło uwierzyć w niewierność Neda Starka... Na oficjalne informacje dotyczące rodziców Jona musieliśmy jednak poczekać aż do końcówki 7 sezonu serialu. Kim są prawdziwi rodzice przywódcy Nocnej Straży?

Jon Snow - rodzice głównego bohatera zostali ujawnieni pod koniec 7 sezonu serialu. Dla niektórych było to ogromne zaskoczenie, dla innych - potwierdzenie fanowskich teorii, które krążyły wokół pochodzenia bohatera od samego początku. Jedno jest pewne - informacje te zmieniły nie tylko oficjalną kolejkę do tronu Westeros, mogły one też zachwiać cały układ sił w Siedmiu Królestwach!

Gra o tron: Jon Snow - pochodzenie od zawsze było jednym z głównych wątków

Kiedy w 2011 roku wiele osób zaczynało oglądać Grę o tron, od początku trudno było uwierzyć w istnienie Jona Snowa - nieślubnego dziecka Neda Starka. Eddard od początku wydawał się najbardziej prawym i prawdomównych człowiekiem w serialu - trudno było uwierzyć w to, że na wojnie zdradził Caitlyn Stark i przywiózł do domu dziecko. Jednak przez wiele odcinków serialu tak wyglądało oficjalne pochodzenie Jona, a szans na poznanie historii jego matki nie mieliśmy - tajemnicę tę zabrał do grobu patriarcha rodu Starków.

Wszystko zmieniło się pod koniec siódmego sezonu serialu. Jon, po wyzwoleniu Winterfell z rąk Ramseya Boltona, został obwołany Królem Północy, a jego pochodzenie zalegitymizowano. Jednak w tym samym czasie zarówno jego brat Bran, jak i Samwell Tarly, odkryli nowe informacje dotyczące jego rodziców i zmienili tym równowagę sił w królestwach.

Czyim synem jest Jon Snow?

Bran Stark, dzięki swoim wizjom, mógł w końcu ujrzeć jak naprawdę wyglądał istotny moment rebelii Roberta Baratheona - śmierć jego narzeczonej, siostry Eddarda Starka, Lyanny Stark. Okazało się, że nie została ona wcale porwana przez Rheagara Targaryena, tylko dobrowolnie uciekła z nim i z ich nienarodzonym jeszcze dzieckiem. Ned Stark, widząc swoją siostrę umierającą po porodzie, obiecał jej, że nie wyjawi prawdziwego imienia jej nowo narodzonego dziecka - Aegona Targaryena. Dotrzymał tej obietnicy aż do śmierci i wychował dziecko jako swojego syna - Jona Snowa.

To by jednak czyniło Jona tylko bękartem rodu Targaryen. Zmieniło to odkrycie, którego dokonał Sam Tarly i Gilly. W jednej z ksiąg z cytadeli odkryli, że pierwsze małżeństwo Rheagara zostało unieważnione, a w zamian za nie zostało zawarte inne. Po konsultacjach z Branem Starkiem doszli do wniosku, że musiało to być małżeństwo z Lyanną. Bran cofnął się w czasie i pod koniec siódmego serialu mogliśmy w końcu połączyć wszystkie elementy tej układanki - Jon Snow jest w rzeczywistości Aeogonem Targaryenem, prawowitym władcą Siedmiu Królestw. 

Na początku ósmego sezonu Jon nadal nie wiedział, że pochodzi z tego samego rodu, co Daenerys. Jak więc potoczy się jego związek z nią? Czy walka o władzę rozerwie tę więź? Wszystko rozstrzygnie się w ostatnim, ósmym sezonie serialu.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Kto jest na Liście Aryi Stark? Wiedzą to najwięksi fani Gry o Tron
  2. Gdzie oglądać Grę o Tron za darmo? Można to zrobić legalnie
  3. Wróciła Gra o Tron. Kim jest Jon Snow i kim dla niego jest Daenerys?
  4. Gra o Tron sezon 8 - spoilery! Nie możesz się doczekać?
  5. "Gra o Tron" doczeka się aż czterech spin-offów
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News