jolanta szczypińska
fot.youtube.com/onet100
Mateusz Wysokiński - 20 Grudnia 2018

Nie żyje uwielbiana polityk. Wiemy kto zastąpi ją w Sejmie, wielkie kontrowersje

Jolanta Szczypińska swoim odejściem wzbudziła wielki ból wśród wszystkich obserwatorów polskiego życia politycznego. Śmierć zasłużonej parlamentarzystki sprawiła, że na jej miejsce trzeba będzie powołać posła, który zajmie jej miejsce. Debata wśród członków PiS trwa. Wybór budzi wielkie kontrowersje.

Jolanta Szczypińska była bez wątpienia jedna z najbardziej członkiń Prawa i Sprawiedliwości. Kobieta, która od wielu lat zasiadała w fotelu posłanki z ramienia Prawa i Sprawiedliwości swoim odejściem ze świata otworzyła wakat na piastowanym przez siebie stanowisku. Pomimo tego, że procedura doboru posła w razie śmierci parlamentarzysty jest dosyć przejrzysta, to władze partii rządzącej nie są przekonane co do swojego przedstawiciela. Zamieszanie spowodowane odejściem Szczypińskiej sprawiło, że Jarosław Kaczyński sam nie wie, kogo desygnować na urząd posła.

Jolanta Szczypińska umarła. Kto zajmie jej miejsce?

Wśród nazwisk, które mogą zająć stanowisko pochodzącej z Pomorza posłanki przewijają się kandydatury Piotra Józefa Müllera i Piotra Mariusza Karczewski. Według przepisów, to drugi z mężczyzn powinien objąć mandat Szczypińskiej. Sprawa jest jednak o wiele bardziej skomplikowana. PiS w osobie Jarosława Kaczyńskiego wcale nie jest przekonany do osoby Karczewskiego. Mężczyzna, pomimo zainteresowania stanowiskiem ma być dystansowany przez działaczy partii, którzy chcą Mullera.

Niedoszły parlamentarzysta poddawany naciskom?

Według osób z otoczenia Karczewskiego, jak tez pomorskiego PiS, mężczyzna ma być poddawany naciskom, aby oddać stanowisko młodszemu koledze. - Nowym posłem ma zostać Piotr Józef Müller. Partia twierdzi, że jego wybór będzie dla niej korzystniejszy. Są naciski na Karczewskiego, by nie przyjął mandatu - mówi w rozmowie z WP osoba blisko związana z pomorskimi politykami PiS.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
.Córka Kaczyńskiej wzbudza kontrowersje! Tego o niej nie wiedzieliśmyCzytaj dalej
Sam Karczewski jednak nie poddaje się i twierdzi, że przepisy mówią jasno, że to on właśnie ma objąć urząd po zmarłej posłance. Jak sam powiedział mediom "Czeka na dokumenty w tej sprawie z Warszawy". Müller mówi, że zrozumie decyzję partii niezależnie od tego, kto zostanie parlamentarzystą. Pomimo tego, że jest czołową postacią pomorskiego PiS, postanowi dostosować się do decyzji kierownictwa i przepisów. - Pierwszeństwo w objęciu mandatu ma pan Karczewski. Z tego, co wiem, on się waha, bo niedawno objął mandat radnego wojewódzkiego. Kadencja w sejmiku trwa pięć lat, a do końca kadencji w Sejmie jeszcze 10 miesięcy. Jeżeli pan radny nie podejmie mandatu, to ja go przyjmę. Jestem ze Słupska, z tego samego miasta co pani Szczypińska - zadeklarował. Jak widać, sytuacja w partii budzi wielkie kontrowersje. Czy rzeczywiście istnieją grupy nacisku, które promując Müllera, szykanują Karczewskiego? A może to Jarosław Kaczyński będzie miał bardziej kluczowe zdanie w sprawie, niż przepisy?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Masz taki kredyt? Rząd cię zniszczy!
  2. To koniec banku BGŻ BNP Paribas jaki znamy. Klienci mocno się zdziwią
  3. Biedronki w panice wycofują te produkty! Możecie się zatruć groźną bakterią
  4. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
  5. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
GłówneKrzysztof Jackowski i inni nie mogli już dłużej milczeć. To wydarzy się w 2019 roku, straszne wizjeCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News