Cały PiS w żałobie. Wielka tragedia

Cały PiS w żałobie. Wielka tragedia

Jolanta Szczypińska, wieloletnia posłanka Prawa i Sprawiedliwości, przyjaciółka Jarosława Kaczyńskiego i działaczka związkowa zmarła 8 grudnia w wieku 61 lat. Cała partia pogrążyła się w żałobie, a przemawiający wówczas na wyjazdowym spotkaniu partii prezes, był widocznie poruszony. Dziś najważniejsi politycy obozu władzy oddali hołd zmarłej.

Jolanta Szczypińska przez wiele lat była związana ze środowiskiem Prawa i Sprawiedliwości. Działaczka opozycji za czasów PRL i współzałożycielka NSZZ "Solidarność" służby zdrowia już w 1990 roku wstąpiła do Porozumienia Centrum, by odejść z niego po trzech latach. W 2001 roku, czyli w roku powstania zapisała się do PiS, w którym działała aż do swojej śmierci. Szczypińska była posłanką od czasu IV kadencji Sejmu i niezmienne zasiadała w jego ławach do VIII kadencji.

Przez lata zmagała się z nowotworem, który sprawiał jej ogromne cierpienie. Pomimo tego na pewien czas przerwała leczenie, by solidaryzować się z muszącymi czekać w kolejkach chorymi na tę samą chorobę. W wypowiedzi dla Telewizji Polskiej z dnia, w którym oficjalnie poinformowano o śmierci posłanki, Jarosław Kaczyński podkreślił, że była osobą oddaną sprawie, uśmiechniętą i cieszącą się z życia pomimo swojej tragedii.

Jolanta Szczypińska odeszła nagle. PiS oddał jej hołd

Dziś rozpoczęło się kluczowe dla przyszłości Prawa i Sprawiedliwości wyjazdowe spotkanie najważniejszych polityków w partii z prezesem na czele. W podwarszawskich Szeligach nie zabrakło Mateusza Morawieckiego, Beaty Szydło, czy Joachima Brudzińskiego.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Spotkanie rozpoczęło się od wspomnienia Jolanty Szczypińskiej, minuty ciszy i modlitwy w jej intencji. Jej śmierć była dla całej partii, a w szczególności starszych i bardziej doświadczonych polityków, wielkim szokiem.

W Szeligach rozgrywa się przyszłość PiS i Polski

Spotkanie zostało zwołane zaledwie kilka dni temu w trybie pilnym przez Jarosława Kaczyńskiego. Na trwającym obecnie kongresie przedstawiona zostanie strategia partii na najbliższe wybory, które odbędą się już pod koniec maja i rozstrzygną o losach polskiej reprezentacji do Parlamentu Europejskiego. Dodatkowo jesienią odbędą się wybory do Sejmu IX kadencji. W Szeligach przedstawiono również program na przyszły rok, które będzie najtrudniejszym ze wszystkich trzech lat rządów PiS, których nie omieszkano także dziś podsumować. - Nasze punkty programowe to: Europa, wyższe płace i modernizacja Polski - powiedział m.in. Mateusz Morawiecki podczas swojego przemówienia.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Gdzie pracował Jarosław Kaczyński? Sekrety prezesa PiS ujawnione
  2. Beata Szydło ostatecznie pogrążona! Jak może patrzeć wyborcom w twarz?!
  3. Kaczyński wszedł na mównicę i zmroził cały Sejm! Sala zamarła
  4. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
  5. Znaki zodiaku, które są największymi farciarzami! Jesteś wśród szczęściarzy?
źródło: SE.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News