Cały PiS w żałobie. Wielka tragedia
Mikołaj Pilecki - 15 Grudnia 2018

Cały PiS w żałobie. Wielka tragedia

Jolanta Szczypińska, wieloletnia posłanka Prawa i Sprawiedliwości, przyjaciółka Jarosława Kaczyńskiego i działaczka związkowa zmarła 8 grudnia w wieku 61 lat. Cała partia pogrążyła się w żałobie, a przemawiający wówczas na wyjazdowym spotkaniu partii prezes, był widocznie poruszony. Dziś najważniejsi politycy obozu władzy oddali hołd zmarłej.

Jolanta Szczypińska przez wiele lat była związana ze środowiskiem Prawa i Sprawiedliwości. Działaczka opozycji za czasów PRL i współzałożycielka NSZZ "Solidarność" służby zdrowia już w 1990 roku wstąpiła do Porozumienia Centrum, by odejść z niego po trzech latach. W 2001 roku, czyli w roku powstania zapisała się do PiS, w którym działała aż do swojej śmierci. Szczypińska była posłanką od czasu IV kadencji Sejmu i niezmienne zasiadała w jego ławach do VIII kadencji. Przez lata zmagała się z nowotworem, który sprawiał jej ogromne cierpienie. Pomimo tego na pewien czas przerwała leczenie, by solidaryzować się z muszącymi czekać w kolejkach chorymi na tę samą chorobę. W wypowiedzi dla Telewizji Polskiej z dnia, w którym oficjalnie poinformowano o śmierci posłanki, Jarosław Kaczyński podkreślił, że była osobą oddaną sprawie, uśmiechniętą i cieszącą się z życia pomimo swojej tragedii.

Jolanta Szczypińska odeszła nagle. PiS oddał jej hołd

Dziś rozpoczęło się kluczowe dla przyszłości Prawa i Sprawiedliwości wyjazdowe spotkanie najważniejszych polityków w partii z prezesem na czele. W podwarszawskich Szeligach nie zabrakło Mateusza Morawieckiego, Beaty Szydło, czy Joachima Brudzińskiego.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
PiSJarosław Kaczyński skrywa to przed światem. Szokujące rodzinne sekretyCzytaj dalej
Spotkanie rozpoczęło się od wspomnienia Jolanty Szczypińskiej, minuty ciszy i modlitwy w jej intencji. Jej śmierć była dla całej partii, a w szczególności starszych i bardziej doświadczonych polityków, wielkim szokiem.

W Szeligach rozgrywa się przyszłość PiS i Polski

Spotkanie zostało zwołane zaledwie kilka dni temu w trybie pilnym przez Jarosława Kaczyńskiego. Na trwającym obecnie kongresie przedstawiona zostanie strategia partii na najbliższe wybory, które odbędą się już pod koniec maja i rozstrzygną o losach polskiej reprezentacji do Parlamentu Europejskiego. Dodatkowo jesienią odbędą się wybory do Sejmu IX kadencji. W Szeligach przedstawiono również program na przyszły rok, które będzie najtrudniejszym ze wszystkich trzech lat rządów PiS, których nie omieszkano także dziś podsumować. - Nasze punkty programowe to: Europa, wyższe płace i modernizacja Polski - powiedział m.in. Mateusz Morawiecki podczas swojego przemówienia.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Gdzie pracował Jarosław Kaczyński? Sekrety prezesa PiS ujawnione
  2. Beata Szydło ostatecznie pogrążona! Jak może patrzeć wyborcom w twarz?!
  3. Kaczyński wszedł na mównicę i zmroził cały Sejm! Sala zamarła
  4. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
  5. Znaki zodiaku, które są największymi farciarzami! Jesteś wśród szczęściarzy?
ZAMIANA
Agnieszka DygantTak polskie gwiazdy spędzają wakacje [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
źródło: SE.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News